şükela:  tümü | bugün
  • 5 mart 1985 doğumlu azeri karateci. kendine has dövüş stiliyle 100 metre öteden tanınan bi adam. epey şova dönük ve eğlenceli bi dövüşme tarzı var. maçlarını izlemesi zevkli. puan alınca komik ve çocukça bi şekilde seviniyor. bununla beraber 4 kez dünya 8 kez de avrupa şampiyonu olmuş. boru değil.
  • biamonti gibi bir efsanenin karateyi bırakmasına sebep olan, her yerinden kıl fışkıran, acayip hızlı bir garip azeri. 5 dünya 7 avrupa şampiyonluğu vardır. bu 7 avrupa şampiyonluğu da üst üstedir efendim. pire gibi bir şey bu adam
  • an itibariyle istanbul'da 9. kez avrupa karate sampiyonu olmustur. yuru be.
  • doğunun panteri, efsane karateci
  • 5. dünya karate şampiyonluğunu kazanmış azeri karateci. bildiğim kadarıyla 5 kere dünya şampiyonu olmuş tek müsabık.

azerbaycan'da ödüllendirme nedir, bilmiyorum ancak kendisi türk olsaydı köyden indim şehire filmindeki zeki alasya gibi binlerce altını saymak ile uğraşıyor olurdu.
  • 11. kez avrupa şampiyonu olmuştur. karate'nin maradonası lakaplı karateci azerbaycan'ın dünyadaki spor yüzlerinden biridir. dünyada bir çok çocuk karateye başlarken rafaeli idol olarak görüyor ve onun sade yaşam tarzı dahil teknik becerilerini de örnek almaya çalışıyor. dünyanın neresine giderse gitsin verdiği dersler tamamen yok satıyor. adidas karate'nin de reklam yüzüdür. karate sporunun gelmiş geçmiş en başarılı profesyonel sporcusu ünvanına sahip rafaelin dünya çapında milyonlarca fanı var ve bu sosyal medyadan da rahatlıkla görülebilir. diğer lakapları arasında doğu'nun panteri ve karate'nin elması olan rafael doğuştan kazanma odaklı çok popüler bir sporcudur.