şükela:  tümü | bugün soru sor
2296 entry daha
  • indian wells 2019 çeyrek finalinde iki seti de tie-break'e giden maçta rus tenisçi karen kachanov'u 7-6'lık iki sette mağlup eden tenisçi. ikinci setin ortalarına doğru sağ dizinde bir ağrı hissetti ve sağlık molasında dizini bandajladı. sakat dizine rağmen maçı bırakmadı ve yarı finalde roger federer'in rakibi oldu. dizindeki duruma bağlı olarak turnuvadan da çekilebilir. toprak sezonunu tehlikeye atmaya değmez.

edit: resmi açıklama geldi. nadal turnuvadan çekildi. sapasağlam olduğunu iddia edenler ne düşünüyor şimdi bilemedim.

https://twitter.com/…pen/status/1106977984936710144
  • sapasağlam olan tenisçi.

kimse de demiyor ki bu adam sakatlık molasından hemen sonra nasıl servis kırdı? kendisi sakatlık şüphesi yaratarak federer üzerinde djokovicvari akıl oyunları oynamaya çalışıyor. malum 2017'de oynadıkları son 3 maçı federer set vermeden kazanmıştı. nadal federer'i zaten bu tarz oyunlar oynamadan da yenebilir malum bence yıla federer'den daha iyi bir başlangıç yaptı -acapulco'daki kyrgios maçını da kazandı varsayıyorum- ve indian wells'te zemin yavaş tam kendisinin istediği gibi.

nadal artık 33 yaşında ve bu yaştan sonra bu tarz sakatlık oyunları oynamasını kendisine yakıştıramadım. temennim federer'in bu tuzağa düşmeyerek bu akşam galip gelmesi.
  • nadal turnuvadan çekildi. nadal'ı djokovic'le karıştıranlar ne düşünüyor merak ediyorum.
  • turnuvadan çekilerek bizi güzelim bir maç akşamından mahrum eden tenisçi