şükela:  tümü | bugün
  • 1981 konya doğumlu, türkiye aşçılar federasyonu milli takımlar direktörü olan aşçı. şu an ağaoğlu my city hotel (ümraniye)'de executive chef olarak çalışmaktadır.
  • yağtığı işin gerçek anlamda eğitimini almış olması (sadece okullarda öğrenerek değil pratik anlamda alanında ünlü insanlarla çalışarak) ve işini severek yapıyor olması sebebiyle hem kıskanıp hem takdir ettiğim insan.
  • beni kendimle çeliştiren adamdır bu. demek ki neymiş cadıcığım: önyargılı olmamak lazımmış, insan recep ivedik ve erman kuzu taklidi yapan bir adama da hayran olabilirmiş. bu adama bayıldım yemekteyiz şeflerde. hastası oldum. bir sürü not alırım bir sürü şey öğrenirim diye ekran başına geçtim adamın süratinden ve yaptıklarının şıklığına ağzım açık kalmasından dolayı hiç bir seyi not alamadım. patlıcan salatası tarifi dışında.
    yaptıklarına öldüm bittim sunumuna hayran kaldım, hızına ağzım açık kaldı. ne adammışsın sen rafet ya. bi de 81'liymiş bu. inanamadım.

bak rafetciğim, tahminimce senin eğitimin varsa eşek yüküyle paradır. 20-30 binlerden kapı açılıyordur bir kaç aylık kursa. bende o para yok. ama yeminle en iyi öğrencin olurum, evde dersime çalışır en önce sınıfa gelir en son tabakları yıkar çıkarım. aslına bakarsan derdim varsa kursuna falan katımak değil ne biliyim seninle aynı mutfakta bulunup öğrenmek.
    özetle: hastasınım rafet, rahat da adamsın kasmadın da hiç. fevkaladenin fevkinde yani.
  • yemekteyiz şefler programında daha iyi tanıma fırsatı bulduğum, acayip sempatik, doğal ve çok çok yetenekli şef.
  • memleketi konya ereğli'dir. ereğli'den böyle bir adam çıkması hakkaten inanılmaz.
  • dünyanın en iyi aşçılarından olduğu kazanmış olduğu başarılardan belli olan kişi. bunu yemekteyiz şefler yarışmasıyla herkes öğrendi; ancak bunun yanında dünyanın en iyi insanlarından da birisidir kendisi. ortaokul dönemlerinden beri kendisiyle beraber büyüyen biri olarak söylemek istediğim bu seviyeye sadece yeteneğiyle gelmediğidir. lise yıllarından itibaren uyduruk antalya otellerinde kimlerin ağız kokusunu çekmedi ama bunlarddan hiç bir zaman yılmadı bırakmadı işin ucunu sonuna kadar gitti. yapmayı sevmediği menemeni apartmanların arasında kalmış kerpiç evinde biz dostlarından esirgemedi. her seferinde bizi güldürmeyi bildi ve hiçbir zaman eski dostlarını da unutmadı. ereğliye her gelişinde annesinden sonra yanımıza geldi. daha bu yaz gecenin bi vakti beni eve götürmeden gitmeyin benim canım sıkılır o kadar yolu giderken diyip yarım kilo fındık alarak 2 km yolu bize yürütmüşlüğü var. bir de o kıymetli annesini hiç unutmadı ilk kazandığı parayla hemen kendine sıfır araba almayıp annesini o kerpiç evden kurtarmıştır.

ilk kez tanınmış ve bu kadar başarılı bir arkadaşım oldu. malum çok anı olunca da cümleler toparlanmıyor. sağol kardeşim bir arkadaşımız hakkında ekşiye bir şeyler yazdırdığın için. olumsuz eleştirinin fazla olduğu bu yerde olumlu eleştirileri bu kadar fazla alıyorsan sen gerçekten başarılısın demektir. yolun açık olsun artık ilk fırsatta ereğliye bekleriz seni tekrar.
  • kendisi tam ratatouille'daki remy. o nasıl yemek yapmak, o nasıl yemek yemek! koklayarak, izleyerek, düşünerek yemek yiyeni izlemek de ayrı bir keyifmiş. iyi ki yemekteyiz'e katıldı da tanıdık milli şefimizi.
  • yemekteyiz programini zevkle izlettiren asci. cok begendim, bayildim, hayran kaldim kendisine ve bilgisine.

rafetcigim bu da benden sana: misafir ol gel bana börekler acayim sana*
  • 30'lı yaşlarının bi yerlerinde bulunmama rağmen yemek yapmayı öğrenmemek için direnen bir birey iken, kendisini seyrettikten sonra yemek yapmak isteği duydum, saygı duyuyorum.
  • tekirdağ anadolu otelcilik ve turizm meslek lisesi mezunu olup ardından cordon blue lizbon'da eğitim almış 1981 doğumlu konya'lı chefdir kendisi. çeşitli otellerde executive chef'lik yapmış olup şu an hala ağaoğlu mycity hotel'de executive chef olarak mesleğini icra etmektedir. çok deneyimli olmasının yanında olağünüstü yaratıcılığıyla kendini uluslararası yarışmalarda kanıtlayıp ülkesine birçok madalya kazandırmıştır. yaklaşık 270 adet madalya ve özel ödüle sahip olup bu sayıyı gün geçtikçe artırmaya devam etmektedir. lizbon'da eğitim alırken çalıştığı bir çok otel vardır. lizbon decastello, lizbon radisson, lizbon cantain alfam muller, italya almeratda, italya quinn bunlardan bazılarıdır. ayrıca chef thomas riberio, chef saa miguel, chef alberto keller, chef niko medlo gibi ünlü şeflerle çalışma fırsatı bulmuş ultra şanslı insandır.