şükela:  tümü | bugün soru sor
 • isimsiz ep le geri dönen rapci. bizler icin kesinlikle daha cok sarki yapmali. eger büyük oynayip cizgisini de bozmazsa türkce rap' de ilk 3' e rahat girer. sahiden cok basarili yazdiklari.

  http://www.raffineri.org/
 • 2 sene önceki ev arkadaşım. rap müzikten fazla haz etmesem de bu çocuğun çabasını koşturmasını görünce insan helal olsun diyor. sagopa göndermiş olabilir, sertaç'ın yanında gelenlere ( zet,arıza, 47 ...) bakılırsa durumlar pek de öyle değil gibi. bir de onun tayfadan bir tek onun adını bilirdim arıza ile zet' in adı bilmiyorduk kendileri de unutmuş olabilir, hatta unutmuştuk diyebilirim , ne tiplerdi be diyorum şimdi. sagopa'dan ayrılık sebepleri için sadece: tayfa iyiydi de çevresi kötüydü, demek durumu iyi açıklar herhalde. ama gruptaki sadakat ( arıza ya ırak'a git desen gider şerefsizim) ve raffine'deki liderlik vasıfları yerinde duruyorsa hala, iyi bir şeyler bekleyin derim bu çocuk ve tayfasından.
 • ilk 3' e girer demistim lakin artik 2. siradadir bu genc adam. bu adam "örnek vermem gerekirse vermem" diyen bir adam. cizgisini bozmadan -acaip seyler denemeden- karamsar sesiyle söylüyor da söylüyor. ara verdi gitti sandik. döndü. iyi de oldu.

  tavsiye olarak raffineri.org' dan ücretsiz yayimlanan serüvenim albümündeki odin' i dinleyin.
 • kuvvetmira'dan ayrıldığından beri pek adamakıllı iş yapamamıştır. onunla aynı tarihlerde ayrılan mozole mirach gibi kendini geliştirmek daha iyi olmanın peşinde koşmak yerine susmayı yerinde oturmayı tercih ederek piyasanın en iyilerinden olmayı kendi elleriyle itelemiştir. şuan askerliğini yapmakta bildiğim kadarıyla. dönüşünde piyasaya geri dönmesini dilemekteyim.
 • sagopa kajmer'in tahtina aday olabilecek niteliklere sahip ender turkce rapper'lardan. ozellikle defterlerim(intro), hayat bozuk bir kurgu ve yasananlar var fazlasiyla kalburustu calismalardir. sagopa kajmer'in sarkilarinda surekli eski tadi arayip ta bulamayanlar icin idealdir.
 • bişiler demişti vakti zamanında, biraz eski zamanlardı, hayal meyal hatırlarım, kulağıma biri estirirse de bir şeyler düşünürüm,

  hala oyle. sağolsun, delikanlı adamdı bi o kadar da duygusal... hayat herkese hak ettiğini eninde sonunda verir mi bilmiyorum ama zor gelen kolay gidermiş, her kötülük içine bi güzellik hapsedermiş, umarım bir gün hak ettiği yere gelirsin.
 • melankolik olarak türkiye'nin en iyi rap yapanlarından birisidir.

  ve iyi ki sagopa kajmer denen adamın yanından kurtulup zet ile beraber yoluna devam etmiştir.
 • asıl adı sertaç soysal olan kafam bulanik, bildiğimi bilir ve hayat bozuk bir kurgu gibi mükemmel sözlere sahip parçaları olan adam.
 • uçurum hayat şarkısındaki verse kendisine ait en iyi örneklerdendi. gerçekten azalarak biten bir rapper arkadaşımız oldu kendisi. daha çok eser bırakabileceği yaşları kimbilir hangi işlerde geçiriyor şimdi.
 • çeşitli platformlarda resmi hesaplar açmıştır. bu yüzden geri döndüğü söyleniyor.