şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kimsenin kullanmaması gereken burnu kalkık servis. bunun yerine rakiplerini tercih edin. net.

maslaktaki ofisime kendime ve iş arkadaşıma 2 kişilik yemek istedim. parasını ödedim. kargo ücrete dahil. daha sonra istisnai bir gün için bunlardan bir tanesinin taksime gönderilmesini rica ettim. tuğba diye bir kadınla konuştuk, yetkiliymiş, ek ücret ödemeniz lazım dedi. dedim ki kargo için ek bir ücret ödenmiyordu, üstelik taksim de gönderilen yerleriniz arasında var, dedi ki siz tek kişi olarak 2 tane istiyorsunuz ondan ücret ödeyeceksiniz. yani özet şuymuş, iş arkadaşım kendi hesap açıp sipariş etseymiş, istediği yere gönderir ücret almazlarmış, ama ben tek kişi olarak 2 kişiyi ödediğim için yemekleri ayırırsam ek kargo ücreti almaları lazımmış.

allaşkına bu söylediğiniz mantıklı mı dedim, sistemimiz bu şekilde ben karışmıyorum dedi. müdürnüzü bağlayın dedim, ben zaten müdürüm dedi. dedim ki hanfendi iptal edin lütfen, arkadaşım hesap açsın o versin siparişi, iptal ederseniz ücretinizi alırız 2 gün önce aramanız lazımdı dedi. dedim ki 2 gün önce aradım, şirketiniz kapalıydı, dedi ki benim yapabileceğim bir şey yok, sistemimiz böyle.

bir daha sizinle ne çalışırım, ne tavsiye ederim, mutlaka hakkınızda internette memnun kalmadığımı söyleyen şeyler yazacağım dedim, tuğba hanım yine pek oralı olmadı, sizi anlıyorum ama sistemimiz böyle demekle yetindi.

ne kadar da zor durumda kalsam, ben olsam derdim ki bu seferlik sizden ek kargo ücret almayalım, yalnız sistemimizde böyle bir hata olduğu için bunu ilgililerle paylaşıp düzeltene kadar lütfen bunu en az 2-3 gün önceden bize bildirin. en azından müşteriyi hem şirketimde tutmuş, hem de bu yazıyı yazdırmaktan kurtarmış olurdum.

burayı okuyan ilgililere sesleniyorum, müşteri memnuniyeti büyüktür sistem hataları. bunu ilk önce müşteri temsilcilerinize (ya da müdürse müdürlerinize) öğretmeniz gerekirdi.
  • bir sitede reklamıyla karşılaştım, açtım siteyi baktım, "hımm çok mantıklı, senin yerine her öğününü düşünüyorlar, hem değişik hem besleyici yemekler hazırlıyorlar hem de kapına kadar getiriyorlar" diye düşündüm, 4 değişik paketten en ucuzunun günlük 51 tl, en pahalısının 85 tl olduğunu görünce siteyi kapattım ve atıma atlayıp güneşe doğru yol almaya başladım. iki yeşillik, bir tavuğa ayda 1500 tl vereni gıdısından öpüyorum.
  • evde annem yapsa surat yapacağım yemekler için 30 tl isteyen garip oluşum.
  • dün 15 dk geç kaldı umursamadım ama bugün 1 saat 20 dakika yine geç kaldı..ekşi linç timi olsa bik bik öter 1 saat için entry kasıyorlar der lakin sabah çalışıyor, işe gidiyor, sınava girecek, okula gidecek olabileceğiniz gibi bir de üstüne şeker hastası vs.. olabilirsiniz ayrıca günlük diyetiniz şaşmakta. aradım yine aynı süreci yaşadık. hava yağmurlu olmadığından hatları kitlenmemişti ve sorunumun ne olduğu soruldu anlattım ve yine muhteşem iç rahatlatan "konuyla ilgili sizi arayacağız" açıklaması sonrası takriben akşama doğru gelecek olan "efes bey çok üzgünüz bir sorun yaşamışsınız" temalı telefonu alacağım. hayatımın bir parçası oldu bu süreç..

burayı okuyorsanız size çözüme yönelik bir tavsiyem olacak

sizinle çalışan kurye şirketi sizi kekliyor aga! daha önce motorla gelirdi paketim. 07:40 dedinmi şaşmazdı. şimdi sanırım araçla dağılıyor ancak koca anadolu yakası 1 tane araçla dağıtım yapıyormuş. acıbademden başlıyor tek tek geziyor. haliyle de bölgelerden en az 1 tanesinde gecikme yaşanıyor. 2 veya 3 araç olsa takır takır dağıtılır. 3 ayrı saat dilimi var ve bir sürü bölge var. 2 araç 2 ayrı koldan dağıtıma başlasa sorun kalmaz.

neyse siz şimdi yine ararsınız beni "elimizde olmayan gecikmeden ötürü" diye konuşursunuz...kaç gün oldu soruna dair en ufak adım atılmadı. müşteri memnuniyeti salt içerikle ilgili olmaz. teslimat sıkıntısı çok ciddi bir memnuniyetsizlik sebebidir. aylık pakete 1000 liradan fazla veriyoruz. çoğu insan için bu rakam evini geçindirdiği maaş! 5000 üyemiz var diyorsunuz milyonları bulan bir iş hacminden bahsediyoruz. daha fazla özen gerekmiyor mu?
  • sorumlu yönetici (gıda mühendisi) olarak görev yapan çalışanına gıda mühendisleri odasının belirlediği taban ücreti ödeyip muhtemelen bir gün sonra anlaşılan ücretin fazlasını elden geri alan firma. iş görüşmesinde bu durumun gayet doğal olduğundan, neredeyse tüm firmaların bunu gerçekleştirdiğinden gayet sakin bir dil ile bahsetmişlerdi.
  • bu sabah bir süredir rafinera müşterisi olan ofis arkadaşıma gönderdikleri çarliston biberin içerisinden canlı tırtıl çıktı. konuyla ilgili açıklama ve haliyle para iadesi istendiğinde ise ürünleri meyve sebze halinden aldıklarını, kurt ya da böcek çıkmasının gayet doğal olduğunu söylediler. bu durumun müşteriyi ilgilendirmediği söylendiğinde, gayet terbiyesizce "sizi ilgilendirip ilgilendirmediğini sormadım" diye cevap verilmiştir.

para iadesinin olup olmayacağı ise henüz belli değil. parlak bir fikir, son derece kötü işletiliyor.
  • seksist reklamıyla beni benden almış oluşum. ki potansiyel müşterisiyim, pozitif bir algım var kendilerine karşı.

komik olucak derken birazcık içgörü de katsalarmış.

ah kuzum bahar geldi yoksa sen diyete girmedin mi?
    girmedim amına koyim
    neden bahar gelince diyete giren ben oluyorum lan? niye kadına yönelik reklam? neden mahmutun götünü daraltmaya yönelik bir kaygımız yok?

dur çok sinirlendim; başlık açayım...
  • daha once satin aldigim yemek paketlerini 1 yil icerisinde kullanmadim diye yaklasik 425 tl me coken firma. sure dolmasina yakin uyari vs hic bir bildirim yapmadilar tabiki. tuketici mahkemesine verdim. kazandilar. kendilerini bu ustun basaridan dolayi tebrik eder, satin alacak arkadaslara gaza gelmemelerini oneririm. ben tabiki artik kullanmiyorum ve kullandirtmiyorum. bir firmanin faaliyet disi gelirinin faaliyet gelirinden daha fazla olmasini sindiremeyenlerdenim.
  • bu sabah heyecanla açtığım kutudan ara öğün olarak gadın anamın memleketten getirip dolabımdaki kavanozlara doldurduğu ve yemem için günlerdir lobi faaliyetleri yürüttüğü, benim için ördüğü atkıyı kuzenime vermekle tehdit etmek suretiyle soft power uyguladığı ağın leblebisi ile dut kurusu karışımı çıktı. asgari ücretin üçte birini ödedikten sonra ağın leblebisi ve dut kurusu karışımıyla karşılaşınca tabi umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımlarını anımsamadan edemiyor insan.

dut kurusuyla ağın leblebisi dışında ama ilk kahvaltım gayet tatmin ediciydi, bakalım akşama kadar da aynı fikirde olacak mıyım, göreceğiz...

not: dünki teslimat yapamama durumu için bana eposta göndermişlerdi, bilgilerinize...
  • her şey iyi giderken birden bire bozmaya başladı. dün bir derdimi bir önceki entry de anlatmıştım. ek olarak yaşadığım sorunları da yazmak istiyorum. son 10 gün içinde 3. defa paketim belirttiğim saat aralığında elime ulaşmadı. şu an hala en geç 08:30 da gelmiş olması gereken paketi bekliyorum.

bu 2 açıdan berbat bir durum

1-işinize yetişmeniz gerekiyor ve siz evden çıkamıyorsunuz
    2-düzenli beslenme zamanınız şaşıyor.

bir diğer sorun twitter üzerinden övgü içeren bir mention atınca hemen teşekkür edip rt çakıyorlar ama eleştiri yazınca geri dönmüyorlar. telefonları şu an sürekli meşgul çalıyor kendilerine ulaşamıyorum. internet sitelerinde yer alan canlı yardım kısmından bana söylenen telefonla ulaşınız oluyor ve onlara meşgul olduğunu söylediğimde tekrar deneyin deniyor.

ben şimdi ne yapabilirim? söylenen saatte yemek ulaşmadı, arayıp ulaşabileceğim bir muhatap bulamıyorum. bu son 10 gün içinde 3. defa gerçekleşiyor. akşam üstü arayıp yine özür dileyecekler ama artık işin tadı kaçıyor.

ayrıca daha kısa süre önce zam yaptılar. dertleri nedir anlamış değilim. aslında ne kadar güzel başlamıştı. 1 ay içinde 7 kilo vermiştim kendileri sayesinde. şimdi evde mal mal beklemek durumundayım. keyifleri ne zaman eserse gelecekler inşallah!

edit: 08:50 de ulaştım hemen kurye ile görüşeceğiz dediler. 09:10 hala geri dönen olmadı bekliyorum!

edit2: 09:20 de kendim aradım tekrar. çalıştıkları kurye firmasıyla ilgili sıkıntıları var sanırım kurye firması onlara geri dönmemiş hala. neticede 3 ayrı saat aralığından 1. saat dilimini seçtim ama şu an 2. saat dilimindeyiz bakalım 3. saat dilimine girmek üzereyiz. bugün gelecek inşallah!

edit3: 07:30-08:30 arası teslim edilmesi gereken paket hala teslim edilmiş değil ve 2 ayrı defa geri döneceğiz hemen denmesine karşın geri dönüş yok!

edit4: saat 11:00 hala ses yok. 10 defa falan aradıktan sonra anca ulaştım ve yine bana döneceklerini söylediler. sabırla bekliyorum!

edit5: evet en geç 08:30 da gelmesi gereken paket 11:15 de geldi ve kurye açıklaması şu; "size ürünü getiren kurye bugün gelmedi, yerine dağıtıma çıkan kurye de adresinizi bilmiyormuş, sonra da arabada unutmuş" evet yapılan mükemmel açıklama bu! ancak şirket tarafından hala aranmış değilim! tarafıma bir bilgi verilmedi

bu süre zarfında tam 33 kere kendilerini arayıp ulaşmaya çalıştım sadece 3 kere meşgul değildi ve konuşabildim ancak bana sadece size geri döneceğiz dendi ama asla dönülmedi.

http://i.imgur.com/dslfzsn.jpg

diyecek çok bir sözüm kalmadı artık. güzel bir projeydi, satın aldığım günler bitince bir daha uzatmayı düşünmüyorum!

edit6: ertesi gün aradılar özür dilediler ve 1 günlük ekstra yemek hakkı tanıdılar. o günden bu yana başka bir sorun yaşamadım ama daha önce 07:40 gibi gelen yemek artık 8:30 da geliyor. buna da şükür diyoruz. şimdilik bana 2 ayda 12 kilo verdirdiği için devam etmekteyim. yemeklerle ilgili hiç bir sıkıntım yok.