şükela:  tümü | bugün
  • sihirli bir sözcüktür.

“cahil cahil konuşma. raftan bu büyünün sihirli kelimesi. başka şey olmaz!"

tevfik uyar'ın yazdığı ve tefrika halinde internetten yayınlamaya geçen hafta başladığı fantastik romanın adıdır.

genç, yalnız ve dertli bir adamın karşısına günün birinde bu derdini "ışınlama" fırsatı çıkar*. kendisine yapılan teklifi kabul ederse bir taşla iki kuş vuracağını düşünen safane kahramanımız da tabii ki hemen atlar!

ve olaylar gelişir...

buradan okunabilir. yalnız baştan uyarmalı, sonuna kadar okumanız durumunda hikayenin sihri size de bulaşabilir.*
  • fantastik bir romandır. wattpad’ten de takip edilebilen yeni nesil yayıncılık ürünüdür. ben demiyorum, yazarın kendi diyor böyle*:

--- spoiler ---

raftan, aynı zamanda yeni dijital yayıncılık türlerinden birinin bir sınaması olarak önemli. okurların, medium gibi bir platformda haftalık yayınlanan bir roman deneyimini nasıl bulacakları pek çok yazarın yanıtını merak ettiği sorulardan birisi.

--- spoiler ---

romana giden yol yazarın gülbike berkkam ile yaptığı şuradaki araştırmadan çıkmış. tefrikanın editörlüğünü çisem soylu yapıyor.

göreceğiz internet gerçekten de roman yayımlamak için verimli bir ortam mıymış...

edit: öyle böyle değil. komple değiştirdim.
  • tefrika roman.

8. bölümü geçen hafta yayımlanmıştır.