• ergenliğimde beni ben yapan ve fakat gençliğimi katledendir...

ulan tom*, ulan zack*; paylaşamadığınız, anlaşamadığınız her ne sikim varsa çözün de gelin artık.

tom'un o yırtıcı, insanın kanını kaynatan gitarı olmadan sen bir hiçsin zack.

zack'in o isyankar ve insanları sokaklara dökebilecek güçteki sesi olmadan sen bir hiçsin tom.

sizi hala dinleyen ve ölümüne seven bu kadar çok insan varken, bir araya gelmenize engel olan şey nedir ki? ana bacı ağır küfür mü ettiniz biribirinize ? sosyalizmde üretim faktörlerinin nasıl kullanılacağı hususunda derin bir görüş ayrılığı içinde misiniz ? biriniz alkollüyken "subcomandante marcos için şöyle böyle diyorlar" deyip kehir kehir diye güldü diye mi bozuştunuz ? nedir lan sizin derdiniz meseleniz ? bizim sevgimiz yerine nasıl egolarınızı seçebilirsiniz ? ne hakkınız var bunu yapmaya tam 9 yıldır ? siz kimsiniz olm ?

siz rage against the machine'siniz. artık tom yok. zack yok. idrak edin bunu. street sweeper social club ile one day as a lion ile ne kendinizi kandırabilirsiniz ne de bizleri.

akıllı olun, aklınızı almayayım. oraya gelirin, önce büyük şirketlerin günümüz politik sistemi içerisindeki kimlikleri ile alakalı bir konferans veririn, sonra sscb'nin altyapı ve barınma politikalarını anlatırım. en sonunda da kafalarınızı tokuşturur zorla stüdyoya sokarım sizi.

dıdıt: lan adamlara sanki babamın oğullarıymışçasına gibi adlarıyla hitab edince çok acayip oluyormuş yav.
  • zack de la rocha 'nın ayrılmasıyla audioslave adını alan grup şeklinde tanımlanmasını aklımın almadıgı grup. audioslave i de çok seven biriyim ancak degişenin sadece vokal olduğunu düşünmek abes geliyor bana, yaptıkları müzigin ve içeriginin bu kadar farklı olmasından sonra. burdan da zack' in ne kadar önemli bir eleman oldugu ortaya çıkıyor sanırım. deli gibi özlenen bi grupmuş, eksikliği hissedilen ayrıca. keşke tekrar birleşseler ama audioslave de dağılmasa. halamın bıyıkları olsa keşke, karanlıklar ulaşsa aydınlığa.vs vs....
  • grup üyelerinden tom morello, 1996'da noam chomsky'yle radio free los angeles'ta bir söyleşi yapmıştır.

söyleşinin bir bölümünde morello chomsky'ye, hayalindeki toplumun nasıl olduğunu soruyor. chomsky de kabaca, böyle bir tahayyülden bahsetmenin anlamsız olacağını, toplumu değiştirmek isteyen herkesin dışarı çıkıp amaçları için harekete geçmesi gerektiğini söylüyor:

"bir şeyi yapmanın, gerçekleştirmenin yolu bellidir; dışarı çıkarsın ve yaparsın. daha özgür ve demokratik bir toplum istiyorsan dışarı çıkıp gerçekleştirirsin. belki sen bunu değerlendirebilmek için çok gençsin, ama kendi yaşamıma baktığımda, özellikle son 30-40 yılda ülkede büyük değişimlerin yaşandığını görebiliyorum. insan hakları hareketi, savaş karşıtı hareket, 1960’lar boyunca her türden gayrimeşru otoritenin sert eleştirilerle karşılaşması ve ortadan kalkması, çevre hareketi, feminist hareket, 80’lerdeki filistin’le dayanışma hareketi; tüm bunlar toplumu büyük değişimlere uğrattı. peki bu nasıl oldu? çok basit, yaptılar ve oldu. insanlar bir araya geldiler, organize oldular, baskı oluşturdular, öğrenmeyi denediler ve çevrelerindeki diğerlerine öğrettiler. değişim böyle olur."

morello chomsky'ye "bizim söylemlerimiz de bu yönde" demiyor ama 1992'de yaptıkları ilk albümlerinden itibaren bu anlayışın izlerini zaten görüyoruz. know your enemy şarkısında geçen "action must be taken. we don't need the key, we'll break in" kısmı chomsky'ye de yanıt niteliğinde.

söyleşinin tamamı için:

http://baskaldiraninsan.com/…yor-demokrasi-uzerine/
  • ta 1992 yılında;

"yes i know my enemies
    they're the teachers who taught me to fight me
    compromise
    conformity
    assimilation
    submission
    ignorance
    hypocrisy
    brutality
    the elite"

demişlerdir.

(bkz: know your enemy)
  • 60lı yıllarda varolsaydılar gayet tehlikeli bir oluşuma sebep verebilirlerdi..
  • good evening, we wanna just quickly send a nice and friendly message to the police in philadelphia...
    (ratm - fuck the police - remake of n.w.a.)
  • matrix in sonuna wake up dan ba$ka hicbir $arki bu kadar yaki$mazdi. ne iyi etmi$ler de yapmi$lar.
  • zapatista yandaşı oldukları için meksika da yasak olan grup. üzerinizde cd si bulunması bir daha hayatınız boyunca meksika vizesi alamamanıza sebep olabilir.
  • turkiye'de konser vermelerini gectim, artik herhangi bir yerde konser falan verip yasadiklarini kanitlasinlar istiyorum amina koyayim.
hesabın var mı? giriş yap