şükela:  tümü | bugün
  • öğrencilerine izletmeye korkutuğu bir düğün masalı adlı sürreal korku filimi demesi olan sinemamızın anlaşılamayan yönetmeni. sezen aksunun hıdırellez isimli hit parçasının klibini çektikten sonra izmirli bir grup olan gara'nın hayriye isimli şarkısına klip çekmesi kariyerindeki çalkantılı sürecin kanıtıdır.bir gün çekeceği muhteşem filmleri onu tanıyan herkes dört gözle beklemektedir. aynı zaman da 9eylül üniversitesi sinema-t.v. bölümünde yönetmenlik ana sanat dalında eğitmen kişi.
  • sinema adına türkiye'deki hiçbir eğitim kurumunda verilemeyecek eğitimi verdiğini düşündüğüm bi' adamdır kendisi. zira entelektüel bilgisini sorgulamak biraz göt ister. bir film çözümlemesi yapar, bir film çözümlemesi yapar, ağzınız açık izlersiniz. yönetmen bile aslında anlattığı şeyin farkında değildir belki de, ama ragıp hoca anlar. yani anlattığı filmlerin çözümleri şurada yapsam insanlar bana uzaylı gözüyle bakar. sinema adına türkiye'de bi' şeyler öğreneceğiniz en yetkin bi' kaç isimden birisi olduğunu düşünüyorum. çok yardımsever olması da cabası.
  • birkaç klip yönetmiş öğretim görevlisi. madem çok birikimli bişiler yapsın yahu.
  • birikimiyle ve acik algisiyla ornek teskil eden bir gsf hocasidir. hocaligi tartismalidir cunku ogrenciler $ark kurnazliginin yaygin oldugu bir cografyada yetismistir ve iyi niyetin suistimali sozkonusudur. sahsimca bu bireylerin hakkindan gelse gelse fa$ist bi dallama gelir, o da ortaya cikinca anliyosun bazi seyleri zaten. bazilari uretmek yerine urettirmeyi tercih ediyor, bunu sevelim. kaldi ki kac kisi okula gercekten bir seyler ogrenmeye gidiyor, bence juri dogru ogrencileri toplamiyor ya da bu gencligin ben amina koyayim.
  • sevgili ragıp taranç deugsf'nin tartışılmaz en elit hocalarından birisidir. bir akdeniz sineması anlatır ki ben sinema izleyebiliyorum diyen insanları cebinden çıkartır.

    hakkında yazılacak kötü bir şey olmamalı ki bu hoca akademisyen kelimesinin anlamını karşılıyordur sözlükte. bir rivayete göre tez döneminde olan öğrencisinin filmini tamamlaması için cebinden çıkartıp para verdiği bile söylenir ki*, ben buna inanıyorum böyle bir insandır. kısacası hakkında atılıp tutulmamalıdır emeğe az bir değer veriliyorsa. böyle akademisyenleri küstürmek genç sinemacıların ufkunu karartır ancak. yapmayalım etmeyelim.