şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: red hat)
  • internet imkanı vardı en son benim kullandığımda, ama bluetooth gerektiğinden (muavin öyle dedi), kablosuz internet yeteneği olan dizüstü bilgisayarımı kullanamadım. ancak muavin acil ihtiyacınız varsa diye otobüsün dizüstü bilgisayarını vermeyi teklif de etti bunu da belirteyim.

rahat hat'ın normal tarifeden 3 milyon fazlaya verdiği en büyük hizmet bir sıraya dört yerine (bir ikili bir de tekli koltuk olmak üzere) üç koltuk koymuş olması. tekli koltuklarda yer bulamayan yanlız bir yolcu için her ikisi de normalden geniş bu ikili koltuklarda güzel bir özellik olarak, yanınızdakiyle aranızda o403lerde olmayan bir adet kolçak var ki, birbirini tanıyan tanımayan iki kişinin uyuyup birbirinin üstüne kaykılmasına, gizli sınır (ve de sinir) harplerine girmesini engel olur. kişisel alan sağlar, harikadır. kamil koç'un bu kendi koltuğunda gitme imkanı dışında hiç bir şey vaat etmeyip, merkezi müzik ve film yayını kaldırması bile benim rahat hat abonesi olmamı sağlardı. hayatımda bir gün öncesinden bile ankara-istanbul arasında ne bilet almış ne yer ayırtmış biri olarak 5 gün öncesinden plan yapmamı sağlamıştır. fiyatını çok artırmadıkları sürece, kısıtlı bütçeme rağmen müdavimi olacağımı buradan ilgili kamil koç yetkililerine belirtmek isterim.

edit: ikinci gidişimde kablosuz ağ bağdaştırıcısıyla da internete bağlanılabildiğini gördüm. ekşi sözlükten entri okudum, ancak bağlantı hızı 10 bps gibi hayatımda görmediğim bir birimle ifade edilmekteydi.
  • koltukları bir hayli rahat ve gerçekten cok iyi bir uyku imkanı sunuyor bu hat. ayrıca müzik kanalları da fena değildi doğrusu, benim için önemli olan, ki gerçekten otobus yolculuklarında en cok önem verdiğim olaydır, koltuk araları boşlugunun gerçekten fazla olması ve bu ihtiyaç gerçekten karşılanmış diye düşünüyorum. saatinde geliyor telefon açık akşam yolculukları için ideal, aferin kamil koç.
  • otobüs yolculuğu yaparken entry girmenizi ve daha nice internet imkanlarını sunan bunun yanısıra cep telefonu ve radyo yayını gibi pek güzel avantajları olan yeni kamil koç otobüsleri*
  • az önce bir yolculuğu tamamladığım hattır;

şimdi tekli deri koltuk kesinlikle harika bir şey; yanına bide deri yastık veriyorlar odun şeklinde müthiş rahat bir yolculuk yapıyorsunuz.
    sonra ikramlar oldukça çeşitli; yani kutu lipton ice tea bile var mesela; ki ben 2 kutu içtim, yanına cola ve 3 ü bir arada içtim,meyve suyu içtim, eti browni gold yedim. bunlar bile aradaki 3 ytl lik fiyat farkını kapatır.

merkezi ses yayını olmaması iyi; herkese kulaklık dağıtıyorlar ancak malesef benim kulaklık(yada radyo girişi) sağ tarafından ses gelmiyordu.
    müzik kanalları malesef aslında sadece 4; 2 si fantezi müzik, 1 tanesi karadeniz müziği 1 tanesi de opera çalıyordu ki hiçbiri beni tatmin etmedi kesinlikle. ha bide kanallardan biri tv den ses alıyor işte.

tv yayını ise korkunçtu; yani saatlerce atv de mehmet ali erbilin bir programını izlettiler; sonra kanal d de yabancı damat diye yine kıl olduğum bi dizi izlettiler.

gazete, dergi fln da dağıttılar sıkılmayalım diye; ellerinden geldiğince kibar olmaya çalıştılar ama belli daha öümseyememişler durumu; nilüfer turizm bu konuda daha iyi; yine de nilüfer de dağıtılan şekerli su(portakal suyu diyorlar) ile karşılaştırıldığında oldukça iyi bir servis vardı.

otobüse binerken şoföre alkol kontrolü yapıyorlardı; ki taktir ettim.

otobüs man fortuna idi sanırsam; gayet hoş bir araç; travegodan çok daha güzel ve konforlu bence.

onun dışında deri koltuklar kirliydi biraz; lan insan temizler be;

dikatimi çeken bir başka şey ise otobüsün yarısından fazlasının boş olmasıydı; yani böyle bir hizmet bu fiyata sunuluyor ve ankara-istanbul seferi boş gidiyorlar; çok tuhaf.
  • en son istanbul - ankara yolculuğumu yaptığım hat. gerçekten konforlu, gerçekten rahat.. ancak kamil koç personeli, yine kamil koç personeli, yurdum halkı yine yurdum halkı.

böyle premium tabir etiğimiz bir servisi veren elemanların da premium olmasını bekliyoruz doğal olarak. ancak nerdee sayın seyirciler. ankara'ya varmamıza yaklaşık 1 buçuk saat kala, otobanın kenarında tehlikeli biçimde durmuş, şoför değiştiriyorduk. kaptan şoförümüz, günlük limitini doldurmuş, yerini arkadaşına devrediyordu.. peki sormazlar mı sayın seyirciler, mola yerinde aklınız nerdeydi?
  • 4 ayrı yolculukta muavinler dahil, hiç bir falsosu olmayan, ancak son seferde, on dakika önce lakayıt bir muavin nedeniyle bir daha kullanılıp kullanılmayacağı konusunda kararsız kalınan, wi-fi, açık cep telefonu, tv, radyo v.s sunan otobüs *
  • şu anda içinde yolculuk etmekte olduğum gayet rahat hattır. çevremde koşuşturan çocuklar yok, ağlayan bebekler yok, bir elimde ice tea'm, bir elimde crax'ım, kucağımda laptopum, bacaklarımı 2,80 uzatmış durumdayım. kısacası gayet rahat hattayım.

koltuk aralıkları 1,85 boyundaki biri için gayet tatmin edici. ön koltuğun arkasında 8 kanal kapalı devre yayın yapan radyo var, kulaklıkların sügerlerini ilk siz poşetinden çıkarıp kullanıyorsunuz. birinde 90 ların popu çalıyor, birinde hüsnü şenlendirici albümü takılı, birinde candan erçetin albümü takılı, birinde klasik müzik ve jazz yayını var, diğerinde de karışık yabancı pop var, tek bir cızırtı yok.

ben şahsen şarj sorunu ve internetin biraz yavaş olması dışında bir sorun bulamadım, evimde oturuyor gibiyim.
  • dün geceki istanbul-ankara seferi boyunca su dışında hiçbir ikramın yapılmadığı hattır. anlamadım ben hep mi böyle oluyo? *
  • harika hizmet sunulan yolculuk sekli