şükela:  tümü | bugün
  • hayata tahammülü kolaylaştırır.
  • iş görüşmesinde bir başka etkili özelliktir.

+çok rahat görünüyorsunuz, konuşuyorsunuz...
    -rahat olmayacak bir durum yok. umarım siz de rahatsınızdır.

evet, bu işe de alınmıştım.*
  • steady state modunda olmak.
  • bazilari icin default mode ama bazilari icin baya zordur.
  • hayat bize guzel
  • rahat olan kazanır.
  • devamlı sigdir et diyerek kazanılabilecek yeti.
  • cok da iyi degil. ben mesela fazla rahat bir insanim ve bu, insanlarin sinirini bozuyor hatta bazen benim bile sinirim bozuluyor.
  • yaşamınızı ciddi anlamda kaliteli ve uzun hale getirebilecek formüldür.
    çok önceleri stresli ve biraz da asabi bir insandım. daha mükemmelliyetçi bir yapıya sahiptim. fakat zaman gösteriyor ki yaşadığımız olaylar ve verdiğimiz kararların çok az bir kısmı kendi elimizde. en basitinden annenizin ve babanızın genetiği sizin ileride yakalanacağınız bir hastalığı bile belirleyebiliyor. onların sosyo-ekonomik durumu sizin sosyal çevrenizi, sağlık koşulunuzu ve akademik başarınızı doğrudan etkiliyor. ayriyeten ortak alan paylaşımında bulunduğunuz insanlar siz isteseniz de istemeseniz de sizin hayatınıza etkide bulunuyor. mesela yanınızda sigara içen bir arkadaşınız sizi pasif içici durumuna düşürüyor. bu gibi daha sayamayacağım örneklerin sonucunda, birazını da tecrübe ederek kendi kararlarımın sonucunda yaşamadığım bir durumu kafaya takmamaya alışmaya çalıştım. çok yüksek bir oranda gerçekleştirdiğime inanıyorum bu kararımı. hayatıma dair gözlemlerim ve yakın arkadaşlarımın yorumları bu değişimlerin olumlu olduğu yönünde. dolayısıyla rahat olmak lazım olduğuna inanıyorum.
    herkesin kendince derdi vardır tabii. ama olabildiğince bunlarla barışık yaşamak, olumlu düşünmek ve sakinlikle karşılamak gerçekten insanı dinlendiriyor.
    tabii gevşeklikle rahatlığı karıştırmayalım. ikisi arasında ince bir çizgi var. rahatlık içinde bulunulan durumun şartlarını kabullenmek ve sakin bir şekilde sabırla çözüm yolları aramaktan geçer. fakat gevşeklik içinde bulunulan durumu görmezden gelip gerçeklikle bağdaşmayan bir ruh hali içinde bulunmaktır.
    rahat olun :)
  • insanın kaybedeceği bir şeyleri olduğunda yapmakta zorlandığı fakat olunmayınca da eldekileri kaybettiren bir eylemdir, çelişki yaratır.