• kafamizi rahatlatmak rahatlamaktir diyenler icin:

kafadaki seyler ne olursa olsun dis dunya degismiyecek o yuzden rahatsiz hisstme rahat hisset demek, nolcak la demek, bosver demek.

veya;

mesela afrikada ic savasin ortasinda kalmissin esir dusmussun olum riskiyle kacip son anda bi ucakla kurtulmussun daha eve yeni gelmissin pijamalarini giymis rahatliyon gibi dusunmek.

ya da;

felcmissin son 5 senedir ama yeni bi sinir sistemi operasyonu gelistirmisler ondan olup duzelmissin hayata yeniden baglanmissin tekrar normal insan olmussun onun keyfini cikariyon gibi dusunmek.

olabilir pekala neden olmasin. birakin olaylari dramatize etmeyi, abartmayi, gaza gelmeyi. kucuk seyler olunca sevdikleriniz olucekmis gibi sinirlenmeyi. rahatlayin, uyuyun, elma yiyin, geyik avlayin, yuzun, kosun, sevisin. ilk insanlar gibi.
  • rahatlamak istemenin rahatlamaya bir tür engel olduğunu unutmayın.
  • öylece duvara bakmak bazen gayet rahatlatıcı olabiliyor.
  • varsa sevgiliye sarılmak hatta sadece görmek telefonlaşmak bile yetebilir.
    ya da müzik dinlemek film izlemek spor yapmak arkadaşlarla takılmak uyumak kitap okumak vs..
  • en etkili yöntem sex tir..
    bir de geçenlerde bir filmde gördüm. adamın teki tren raylarının dibine geliyor. tren yanından geçtiği anda avazı çıktığı kadar baarıyor.. herhalde rahatlatıcıdır.. yani ekrandan herif rahatlamış gibi gözüküyordu...
  • aslında, hoparlörleri yere indirip, sesi çok yüksek açıp müzik dinlemek de rahatlatici olabilir... benim tercihim, her ne kadar geç kalmış bir buluğ çağı bunalımını andırıyor olsa da, nirvana'dir... smells like teen sprit, in bloom, breed ve rape me en bağirilasi şarkılardır... bu arada, hoparlörü çok açmanizin bir nedeni de bağirirken kendi sesinizi duymamaktir...
  • walkman eşliğinde eşofmanla yürüyüş yapmak
  • banyo yapın...kurulanırken arka fonda lounge fm'i açın ve kendi chill-out ortamınızı yaratın...ışıklandırmayı azaltın, tercihen kucuk bir lamba açın ya da mum yakın...mum kokulu olsun hatta....
    bu seramoniyi uzattıkça uzatın...nefes alın,verin.

kurulandıktan ve giyindikten sonra bir kahve için.
    etkinliği arttırmak için bir süre için bir şeyler yapmayın. kahveyle beraber dinlenin, kitap okuyun,dizi izleyin...

edit: evet! pembe gozluklerimi taktım.
  • pek cok alkollu icecek rahatlamaya yardim etse de, bunlarin arasinda viski bas taci olarak bu alternatif cozumlerden biridir.
  • çay için.
hesabın var mı? giriş yap