• mesela bu başlığın bu zamana kadar açılmamış olması veya çok daha önemlisi küçücük çocukların sözde kadere inanmak başlığı altında tecavüze uğrayaması, vahşet denilebilecek şekilde çöplere atılması, öldürülmesi ve yakalanmayan suçlu için allah belasını versin tarzında anlamsız isteklerle varlığından habersiz bir şeyden yardım beklenmesi...

cümle yeteri kadar uzun ve kafam yeteri kadar iyi olması nedeniyle ancak bu kadar düzgün yazabildim arkadaşlar. bu konuyu da tekrar ve tekrar aklıma gelmesi nedeniyle yazmak istedim

dipnot: sizin inandığınız şeylere inanmak zorunda değilim bana abuk subuk mesajlar atmayın. çokta umrumda değilsiniz! ateistle deist arasındaki farkı bilmeden yorum yapmayın! uzayın!

ekleme: metin hara ve adriana lima çiftinin varlığı da gayet rahatsız edici
  • efendi olmanın hiç bir şeye fayda olmaması
  • neşet ertaşın, ahmet kayanın, kemal sunalın, tarık akanın ve nicelerinin sıfatıyla aynı sıfata sahip ne olduğu belirsiz canlıların o sen olsan bari, seni çöpe attığım poşete yazık tarzında abukluklarıyla ortalıkta gezmesi...
  • herkes o kadar yalnız ki paylaşınca geçer sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz, bu paylaşılabilecek bir şey değil.
  • aslında 2 kez öleceğimiz gerçeği.

ilki fiziksel ölüm, ikincisi de birileri sizin adınızı son kez andığında.
  • baklava çalanın yıllar, hayatını helaliyle kazanan üniversite öğrencisini lüks aracıyla ezen ünlü oğlunun günler içinde hapisten çıktığı ülkede yaşamak
  • suriyelilerin akın akın gelmesinden dolayı türkiye aşı takviminin 30 yıl geriye gitmiş olması.

kaynak
  • o aydınlık , güzel insanların ülkesi değil artık burası.

abecilerin , çocuk tacizcilerinin , kadın katillerinin , ölü sevicilerin , dolandırıcıların , menfaat için insan öldürenlerin , rüşvetçilerin utanmadan insan yüzüne çıkabildiği , devleti peşkeş çekenlerin ödüllendirildiği , anayasa ve hukukun her gün göz göre göre utanmadan çiğnendiği , yüzünü bataklık ortadoğuya çevirmişlerin ülkesi artık.

yeni bir atatürk gelmeden de düzelmemiz her geçen gün zorlaşıyor. allahtan temeli sağlam atmışlar da , en azından o temelle bugün bir şeyleri görüp anlayan ve itiraz eden azınlık hala mevcut.

ve azınlık olması da başka bir rahatsız edici gerçek.
  • van'ın gürpınar ilçesine bağlı yalınca köyü çeli mezrasında yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye kaldırılamadığı için yaşamını yitiren ve cenazesi babasınca çuvalda taşınan 2 yaşındaki muharrem taş'ın ölümünde ihmali olduğu ileri sürülen kurumlardaki görevliler hakkında, "kovuşturmanın yapılmasına yer olmadığı" kararı verildi.

bkz
  • güçlülerin her zaman ve her durumda haklı olması gerçeği!dir.
hesabın var mı? giriş yap