şükela:  tümü | bugün
79 entry daha
  • yaprak sarması.

çok rahatsız edici. birkaç kişi bir araya gelip saatlerce sarıyorsunuz. sonra kısık ateşte bir saat pişmesini bekliyorsunuz. ama tabak sofraya varmadan bitiveriyor. tekrar tabağı doldurmaya gittiğinizde tencerenin dibine serdiğiniz bir kaç yaprak parçasıyla karşılaşabiliyorsunuz.
  • midye yapımıdır.

annenizin evde yaptıklarına bir şey demem. ama metro istasyonunun köşe başlarında limon sıkıp mideye götürdüğünüz o midyelerin nasıl yapıldığını görseniz bir daha yemezsiniz.

ben yoldan geçerken tesadüfen gördüm. sadece şu ayrıntıyı vereyim. midye yapılan mesken tarzı bir evden sokağa akan suyun rengi bok yeşiliydi ve ben hayatım boyunca öyle iğrenç bir koku görmedim.
  • kaybettik, hepsi bu.
  • memlekette türkçe isimli tabelalarin yok olmasi
  • kokoreçin içi bok dolu bagirsaklardan yapiliyor olmasi
  • -dünyayı 1 cm'lik bir bezelye kabul edecek olursak galaksimizin çapı yaklaşık 600 milyon km olurdu. galaksimiz gibi 100 milyardan fazla galaksi olduğu sanılıyor.

bu dehşet tablonun yanında insan egosu rahatsız edici. evren için toz zerresi gibi kalan yeryüzünde , egomuz ve doymak bilmeyen isteklerimiz neyi ifade ediyor ki!
  • hiç olamayacağını hissetmektir rahatsız edici olan.
  • yaşlandıkça sağlığımızın bozulacak olması ve günün birinde elimizin ayağımızın tutmayacak hale geleceğini bilmek rahatsız edici. gerçi o kadar yaşarsak tabii.
  • baba neyse de, annenin bir gün ölecek olduğu gerçeği.

insan düşündükçe içini hüzün kaplıyor.
  • hükümet
113 entry daha