şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ios 6 ile gelen bir iphone seçeneği. bu moda alınca sessize falan alabiliyor. kim aradığında çalacağı seçilebiliyor. hepsini geçtim, durum çubugunda saatin yanında çıkan ay işareti oldukça sempatik.
  edit: bildirim degil durum çubuğu tabi o.
 • telefonunuza gelen tüm bildirimlerde sesi kapatıyor. telefonunuz açık konumda iken uyurken yanınıza koydunuz diyelim. ama biri size cayır cayır whatsapp ya da facebook messenger'dan yazı yağdırıyor. ya da sürekli mail geliyor. bunların hiçbirini duymuyorsunuz. gelen telefon aramalarını otomatik olarak meşgule düşürüyor. sadece bildirim ekranında kimin aradığını görüyorsunuz. telefonun ekran ışığı bile yanmıyor.

  şeçenekleri şu şekilde;

  hiç kimse: bu mod açık olduğunda sizi kimse arayamıyor. direk meşgule düşüyor.
  favoriler: sizi sadece favorilere eklediğiniz kişiler arayabiliyor. diğerleri meşgule düşüyor otomatik olarak.
  herkes: bu durumda da tüm telefonlar size geliyor. ancak bildirim ve mesajlar sessiz olmaya devam ediyor.

  buna ek olarak;

  yeniden aramamalar: biri sizi aradı ve telefonunuz otomatik olarak meşgule düşürdü diyelim. ikinci kez aradığı zaman bu sefer çalmaya başlıyor telefon.

  seçenekler:

  bildiri merkezinden "zamanlanmış" seçeneğini açarak hangi saatlerde "gece modu" ya da "rahatsız etme" konumuna geçeceğini belirleyebiliyorsunuz.

  for example:

  başlangıç: 23:00
  bitiş: 05:30

  bu da demek oluyor ki, telefonunuz saat 23:00'ı gösterdiğinde kendiliğinden rahatsız etme moduna geçiyor. siz rahat bir uyku çekliyorsunuz. sabah uyanmanıza yakın saat 05:30 gibi de kendiliğinden o moddan çıkıyor.

  telefonunuz artık sizi daha çok düşünüyor. sizin uykunuza, dinlenmenize saygı gösteriyor. hayat zor sayın okuyucu. o bize kolaylık sağlıyor.
 • zorunluluk harici cep telefonu kullanmayı sevmeyenler için mükemmel bir ios hizmeti. böylelikle telefon benim sahibim olmuyor, ben onun sahibi oluyorum.
 • karşı taraf aradığında önce kısa bir çalıyor, sonra meşgul tonu veriliyor. karşı tarafta meşgule alınmış gibi bir hissiyat oluşturuyor. bu da hallolsa süper olacak.
 • çoğu zaman kullandığım uygulama canım sıkkınsa, sinirliysem, kimseyle iletişime geçmek istemiyorsam ya da oldukça yoğunsam telefonu bu moda alıyorum keyfime bakıyorum. hem işlerimi hallediyorum hem de kimse zamanımı çalmıyor...