şükela:  tümü | bugün
  • muallakta kaldım başlığı açarken, komşu neyden rahatsız olsun, bir tek kalorifer borusuna mı vursun, vuruyorsa tekme mi atsın kafa mı koysun-bence kendini vursun-. fakat gözlemledim ki komşuların genel olarak rahatsız oldukları gürültü, müzik gibi bir şey sözkonusu değil; komşu yeterince ruh hastasıysa alt katında yaşıyor olmanız bile kalorifer borusuyla temasa geçmesi için yeterli olabiliyor. üstelik aramaya üşenmedim mamafih bulamadım, bu başlığa yelken açtım.

hemen örneklendirelim.misal ben icqda pis poke ile konuşuyor olayım, ki konuşurum. kızlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır diye ben ona espri anlatıyorum mesela, şaka ediyorum, fıkra yapıyorum, ki yaparım. pokemon kikirdeyince, ki kikirder (pis poke kahkaha atabilen bir insan değildir, oda koşullarında yapılan en sağlam esprilere "hihihi" ve en fazla "ehihi" diye tepki verdiği tespit edilmiştir) üst komşusu akşamın dokuzunda borulara vurmaya başlasın, ki başlıyor. bu "ben yontulmamış bir odunum, medeniyet deyanamıyor bana, kaldır kalorifer peteğini bi vurayım be nolur" gibisinden bir sapkınlık değildir de nedir? işte o dakika gözüm dönüyor istiyorum ki icqda onunla konuşayım, ordan evine ışınlanayım, kaloferinin kazanından girip peteğinden çıkayım, o boruyu çevirip ona sokayım.

oysa ki komşu dayanışması diye bir şey var, pazar günleri "bizde şeker kalmamış sizde var mı" demek var, muhtaç olduğumuz külün komşumuzda saklı olduğuna dair rivayetler var. yakışıyor mu hayvanlık edip boru tepiklemek? çok yanlış şeyler bunlar. bilmiyor ki, ankarada dayım var, neptünde yengem var*. ve adamın götünden kan alırlar kamil kan.
  • muzigin sesinden sinirlenip apartmanin elektrik $alterlerini toptan indiren, ust kata vileda sopasiyla vuran halkimin ileti$imde cigir acan ba$ka bir atraksiyonu..
  • merkezi sistemle ısınan apartmanlarda yaşayan komşudur. aksi takdirde * mesaj yerine ulaşmaz.
  • alt komşumuzun dahil olduğu grup.
  • kendi müzik zevklerine sahip insanlardır bunlar.genelde her dinleyişimde yakın ses seviyelerinde çalsam da bazılarında vurur bazılarında vurmazlar.
  • kendisine aynı karşılık verilmesiyle oluşacak rezonans
    suretiyle binanın yıkıma gitmesine ve her bir dairede ortalama beş kişi olduğu varsayılarak yirmi daireli bir binada yüz kişinin ölmüne yol açabilecek insan paçavrası
  • bahsi geçen şahıs, üst katta oturan ev sahibi ise gecenin bi yarısı şarkılar söylenen evdeki çınlayan kalorifer borusu sesi acaip tırstırır. öyle ki evdeki erkek cinsiyetli şahısların ikinci bir emre kadar fısıltının üstüne geçerek konuşması yasaklanır ve söylenen şarkılar derin nefes alıp vermeden biraz hallice bir şekilde söylenmeye devam edilir.
  • filistin askısına en çok yakışan komşudur.