şükela:  tümü | bugün
  • son feci bisiklet'ten yeni yıl hediyesi nefis bir vals. sanırım canlı canlı ilk kez geçen haftaki peyote konserinde çaldılar. çok sevimli, son derece de deli gibi olmuş.*

sözlerini de yazayım tam olsun

o bu yolda hep yürür
    bazen tanıdıklarını görür
    her gün her şeyin aynı olduğu bu yerde
    bir tekinsizlik var ilerde

'bugün içinde kötü bir his mi var?'
    diye sorsam söylemez ama
    benim hayali olmadığımın farkında
    değil galiba
    çok sevimlisin ve son derece deli gibisin
    farkında değil misin

pek kimse onu anlamaz
    o görmez ya da umursamaz
    sonra 'ben geldim' dedim 'adım kemirgen'
    o hayatını gözden geçirirken

bi sakin ol
    dünya savaşında sandığın kadar yalnız değilsin
    yara bandı sevdiğin için kendini kesmemelisin
    çünkü çok sevimlisin ama son derece deli gibisin
    sanırım farkında değilsin

yeterince beklerse biri kapısını çalar
    iyi günlerinde saçlarını fırçalar
    yalnız kalsa bi saniye rahatsız düşüncelerinde
    gözden kaybolur

kim bilir belki de mutludur

bu o kadar da zor mudur?
  • son feci bisiklet'in ve bugünün en sevdiğim şarkısı oldu rahatsız vals. sempatik bir şarkı. hele ki 'yara bandı sevdiğin için kendini kesmemelisin' dediği an güldürdü, hayata bağladı. yara bandına sebepsiz sempati duyan tek anormal zannederdim kendimi amma şarkı sözlerine girebilecek kadar yer etmiş başkalarında da demek, etmediyse bile fikri olması dahi hoş. hoş şarkı işte.
  • o şarkıdan o şarkıya atlarken replay butonuna abanmama sebep olan son feci bisiklet'in çok sevimli şarkısı. şarkıların tadı olsa bu şarkı kesinlikle pamuk şekeri tadında olurdu.
  • yasak elma sevenler şuradan izleyebilir klibi.
  • bana yazılmış şarkı. uzak durun.

edit: ilk ben yazdım.
  • neşeliymiş gibi görünen şarkılara bir örnek. dans ederken düşündüren şarkılara ya da.

"kim bilir belki de mutludur?"
  • vals müziğinin son icraatlarından diye tanımlasam çok hafif kalacak o yüzden şöyle yapalım;
    yeni dönem türkçe underground müziğine önce isimleriyle sonra muhteşem avatgarde söz/müzik uyumuyla laaaps diye dalan son feci bisikletin harika klipli, eğlenceli şarkısı. ritmlerle sözlerin valsi biraz rahatsız cidden. özellikle "her gün her şeyin aynı olduğu bu yerde bir tekinsizlik var ilerde" kısmında zıp zıp zıplayan melodiye hayranım. buradan yeni dinleyicilerine selam ediyorum memedalibeeey*
  • klibi şişli fulya 'da çekilmiş şarkı.
  • çok rahatsız şarkı.
  • sözleri bu dünyadan olmadığınızı hissettiren, son feci bisiklet grubunun leziz parçasıdır.