şükela:  tümü | bugün
  • rap'e pek ilgi duymayan, haz almayan biri olarak beni dahi şarkılarıyla mest etmiş olan yetenek.

bildiğim kadarıyla:

(bkz: adını sildim)
    (bkz: asıl aşık)
    (bkz: banane be)
    (bkz: bekleriz)
    (bkz: bu sandal batmaz)
    (bkz: çorbada tuzumuz olsun)
    (bkz: güme git)
    (bkz: gün bu gündür)
    (bkz: her an kopabilir)
    (bkz: hüzün vurdu denizimi)
    (bkz: içiyorum anne)
    (bkz: idam sehpası)
    (bkz: kafama sıkarım)
    (bkz: kalk ayağa)
    (bkz: katil oluruz)
    (bkz: kırdım istemeden)
    (bkz: kısa bir ara)
    (bkz: kim kalmış sevenlerden makber)
    (bkz: miss dissed)
    (bkz: otistik pappaz)
    (bkz: ozgur b & rahdan ft. asli - her$ey bitti)
    (bkz: özlemişsin)
    (bkz: psikopat yazarlar)
    (bkz: sarhoşum bu gece)
    (bkz: sen benim herşeyim)
    (bkz: seni özlemek 2)
    (bkz: sensiz anlamsızım)
    (bkz: sustum)
    (bkz: umurumda değil)
    (bkz: ya olmasa gözlerin)
    (bkz: yakınında olmalıyım)
    (bkz: yarın)
    (bkz: yok oldu)
    (bkz: yürekten olsun)
  • geceler isimli şarkısı başarılı olan, kızların eski gözdesi rapçilerden biri.
  • asıl adı akif emekli olan 1988 ankara doğumlu rapci.
  • "yeni dünya düzeni" diye bir albüm çıkartarak, adeta "hehehehe ben de illücuyum lan, şşşş, alooo, illuminatiii üçgeeeeeeeeeeeeeeeeeen!!!" şeklinde haykırmasıyla komik olmuş müzixien. albüm cover art olayında ise aşmış zaten; http://shop.hipografi.com.tr/…i-cd?keyword=yeni dün

acaba fotoğraflar da kendisine mi ait?
  • (bkz: rahdan vandal)

https://www.youtube.com/watch?v=f5uegkeztpa

bu elemanın cdlerini bizim lisede* 5 liradan satmaya çalışan kankileri vardı. sadece simaen tanıdığım adamın cdlerini "alır mısın, bak 5 liraya sana satayım." diyen tipler. gece gece aklıma geldi, güldüm. yeteneklik hali kalmamıştır, kendisi okeye dönüyor artık. son gördüğümde hacettepe'den barbie gibi kızla çıkıyordu, kendisinden bir sonraki haber alışımda öğrendim ki kapalı bir kızla evlenmiş. tip de osmanlı pehlivanlarına dönmüş.

https://www.facebook.com/akifemekli
    http://www.rahdan.net/

ankaralıdır diye milyon yere yazmışsınız da, adam üsküdarlı yahu. ankaralıysa da bize hiç öyle söylemedi. şimdi sağa sola bakınırken rap'e veda hutbesini buldum, buraya koyayım anı olarak kalsın. özet olarak rap'ten para kazanamayacağını anlayınca bıraktığını anlatıyor. 3-5 isim haricinde türkiye'de rap'ten kim para kazanıyordu ki sana kısmet olacaktı? görünen köy kılavuz istemiyor, sorsa söylerdim.

"rap’e veda zamanı...

selamlar dostlar;
    uzun süredir yazmıyorum. artık yazayım dedim.
    bu sıralar okul hayatımla boğuşuyorum, dersler oldukça yoğun. bu da bi nebze sosyal hayatımı etkiliyor. ama bunlardan ziyada bahsetmek istediğim konu müzik.2001 yılında başladığım rap müzik serüveninde bir çok dost edindim. benim üzerimde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. yazının sonunda da herkesi yazacağım brilikte çalıştığım vs. belli bi noktaya geldiğiniz zaman akvaryumun içindeyken dışarıyı farkedebiliyorsunuz. bir seçim yapmanız gerekiyor. okul mu müzik mi? 21 yaşıma 10-15 gün sonra gireceğim. bu süre içinde çok fazla tecrübe edindim. benden yaşça çok büyük bir çok tanıdığımın neler yaptığını gördüm. dolayısıyla müzik yapacaksanız yukarıdaki soruya kendiniz cevap vermeniz gerekiyor. ben tercihimi yaptım. müzik ile hayatımı kazanamayacağımı anladım. bir hobi olarak yaptığımda da üç beş nankörün tepkisindense; hiç yapmamanın daha iyi olduğunu düşündüm. zamanında undergroundda hiç bir isim yokken şimdi bir çok isim var, bu isimler benimle aynı zamanda başladılar hemen hemen yada daha önce. piyasanın zenginleşmesi mc'ler arasında rekabetin artmasına sebep oldu. bu rekabet sonucunda çok hak yendi. kimsenin hakkını yememek ve kimsenin, özellikle sevdiklerimin, kul hakkı yememesini sağlamak için böyle bir karar aldım. umarım benim bu kültüre bir çok katkım olmuştur.umarım elimden geldiğince insanların dinlemesi için arşiv olarak saklayabileceği şarkılar yapmışımdır. albümlerimin hala dinlendiğini gördüğümde gerçekten mutlu oluyorum.
    allah hepinizden razı olsun.
    yarılanmış bir albümüm var, kerim[mic rap] ile ortak albümümüz. inşallah o albüm bittiğinde bende bir daha albüm yapmayacağım. belki yılda bir iki feat yaparım ama daha fazlasını yapmayacağım. müziğimi sadece beat bazında yapacağım.beni dinleyen bir kişi bile kalsa yapacağım bu müziği demiştim ama hayatımda söylediğim sanırım tek yalan bu oldu. özür dilerim.
    herkese hayatlarında başarılar diliyorum.."
  • müzik arşivime ne zaman, nasıl girdiğini bilmediğim, tek bir karede yoksun adlı parçanın sahibi sözde rapper, rapçi.

büyük ihtimal bluetooth'un popi olduğu aynı zamanda ergenlikte zirve yaptığım zamanlar "sende ne var ne yok gönder kanka, ben kötü olanları silerim." diyerek bir arkadaş vasıtasıyla müzik arşivime girmeyi başarmıştır.

ses, sözler vs. leş olsa da değişik bir havası vardı parçanın bir şekilde kendimi dinlerken bulurdum. aslında sadece nakarat kısmında şu iki mısrayı söyleyen kadının sesi hatrına dinlerdim;

güzel bir hikayeydi, aşkın bir ismi kaldı.
    tek bir karede yoksun, bütün filmler yandı.