şükela:  tümü | bugün
 • türkiye gazetesinde "entellektüel boyut" adlı köşeyi yazan "entelektüel" yazmayı bilmeyen köşe yazarı.
 • "...tâ ilkokuldan itibaren her 10 kasım günü bu sahneler yaşanırdı.
  siyahlar giyinmiş, güya gözyaşı döken özellikle bayan öğretmenler, mikrofonda çığlık çığlığa besleme şairlerden şiir okuyan öğrenciler ve üstü-başı dökük, soğuktan titreyen çocuklar. mesai saatinin başlamasından biraz sonra öten fabrika boruları ve seyir halinde iken benzini bitmiş gibi olduğu yerde kalan arabalar, olduğu yerde kalan yayalar.
  güya başlar önde anıtkabir ziyaretleri.
  deftere yazılan beylik laflar..." sözlerinin yazarı mübarek! zat.

  http://www.turkiyegazetesi.com/…etay.aspx?id=513329

  aslında kendisi ile alakalı söylenecek çok şey var ama gelin görün n.ç.'ye işlemeyen adalet mekanizması g.g. sebebiyle bizlere işleyecektir.

  tek bir şey bilmesini isterim yalnız bu muhterem! zat'ın;

  kendisi küçük (9 yaş) yüreği ise alemler kadar büyük bir ufaklığın söylediği gibi:

  "ölümsüzlük olsaydı bir tek atatürk'ün olsun isterdim abi. düşünsene bir atatürk sonsuza dek yaşıyor!"
 • an itibarıyla cnn türk'te toptan bir millete kezban muamelesi çeken tipik a.k. partili: "bu millet uçakla tanıştı şirin hanım, kimse uçağa binemiyordu, herkes uçuyor şimdi"

  uçağını da al git ya.. millet uzayda lahana yetiştirip yiyor, ona ne diyorsun? türkiye'de ise siz herze, biz de ayvayı yiyoruz..
 • an itibariyle ahmet insel'den ayar üstüne ayar almakla meşgul ak gazeteci. demek ki rasim ozan kütahyalı, nagehan alçı, abdülkadir servi ve nicesinden sonra sıra kendisine gelmiş; ekmek parası tabi, kolay değil.
 • 1 kasım 2015 genel seçimle ilgili cnn türk'te bugünkü tartışma programında genelde "katılıyorum" çevresinde bir konuşma üslubu benimsemiş köşe yazarı. ancak "sakin" ruh halinde olması en kötü durumda bile olumlu bir özelliktir.
 • yalaka bir ak gazetecidir. bu tanımdan dan anlaşılacağı üzere entelektüel kapasitesi mevcut değildir.
 • seçim yasasını anayasa maddesi sanan kişi. gazeteci sıfatıyla para kazanmaktadır.
 • hak-hukuk-kanun-ceza namına her şeyin "anayasada" yazdığını zanneden tipik bir cahil. ben burasında değilim. çok rastlanan bir durum. ondan "tipik" dedim. ben şurasındayım: türkiye gazetesi-tgrt çevresi bu adamı kendilerine kıyasla ne kadar über aşırı entellektüelse artık ("tek l olacak o, cahilsin" diyeni döğerim; eskiden çiftti, tek l ile yazmayı çok denedim, alışamadım, hoşlanamadım) zamanında bu tipi "entellektüel" diye pazarlamaya çalıştı. o gün bugündür kendisinde bir entellektüellik ararım, bulamam. kendisinin buna, yani entellektüel olduğuna inanması da ayrı trajik.

  not: mesele solcu olmaması değil elbet. ama solu anlayıp benimsememek var, bir de anlayabilecek düzeyde olmayıp üstüne entellektüel sayılmak var.

  edit: tek kelime değiştirdim. parantez içinde küfür vardı, onu silip "döğerim" yazdım. e tabii altı ay geçti. hem sakinleştim hem yarım yaş daha olgunlaştım.
 • akp ile hayatımıza pervasızca giren islamcı pişkinlerden biri. allah belalarını versin diye yazamam, bunların varlığıyla çok belli ki allah bizim belamızı vermiş..
 • levent gültekin tarafından an itibariyle cnntürk'te argümanları çürütülen, sıkışınca da bilmiyorum diyen kişi.

  rahim er hala ortadoğü'nun lider ülkesi olduğumuzdan milli gelirimizin 3000 dolardan 10000 dolara çıktığından bahsediyor. ortadoğudaki durumumuz ortada, değil liderlik, kendi sınırlarımızı korumakta sıkıntı yaşıyoruz, başkalarının terör örgütleri türkiye'de cirit atıyor.

  ekonomide son 5 yıldır yerinde sayıyor, artık abd ve avrupa kişi başına gelirde 50.000 dolara geçtiler.. kaldı ki ispanya gibi her an inşaat balonun patlama riski varki, inşallah patlamaz, patlarsa hepimize patlayacak.

  dolayısıyla şu anda başarı gibi sunulan 10.000 dolar bir başarı olmaktan çok uzakta, kaldı ki bu yıl 10.000'ın altına düşecek gibi gözüküyor.. düşmese bile orta gelir düzeyinden kurtulamıyoruz...

  istendiği kadar algı yönetimi yapılsın, gerçekler değişmiyor..