şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: probe kürtaj)
 • (bkz: brakiterapi)
 • çoğunlukla rahim boynunda ve vajinanın başlangıç kısmında meydana gelen bir hastalıktır. çok düşük yapan veya çok doğuran kadınlarda daha fazla görülür. tıp dilinde uterus kanseridenir.
 • (bkz: gardasil)
 • erken teşhis edilmesi hayatınızı mahvedebilir ama canı o kadar da acıtmaz. hatta biyopsi, şua tedavisi ve gerisi ne kadar acıtırsa acıtsın canınızı, hayat kurtarabilir. rahim kanseri bünyede çok yürüyen kanserlerden biri sayılmasa da, meme kanseri ile birlikte düşünülmesi gerekir. türleri, başlangıçları çok çeşitlidir. bu bakımdan "kadın doktoru" görmeden yaşarım * diyen kadın ırkına aşina değilim ne var.

  hem bir süre sonra, "bu kansere yakalanan salaktır, cahildir, köylüdür" denilecek kadar ilerledi tıp.
  lütfen smear testi öncelikli, yoga ve meditasyon faydalı, orası burası uçuklu adamlarla yatmamalı laflarımı hatırlayın, aile ağacınızın gerekli dallarına olan sadakatinizi gözden geçirin ve kendi hayatınız değilse bile torunlarınız için sağlık/hastalık bilgilerinizi saklayın.

  bir şey daha yapın: varsa sigorta şirketinize kanser taraması için baskı yapın. şimdi değilse de, çok yakın bir gelecekte işe yaracaktır.
 • 18 yasinda melek yuzlu can otesi can i elimizden alacak kadar hain, sinsi ve acimasiz bir hastaliktir.
  rahim içini döşeyen rahim iç zarından kaynaklanan kanser cesididir.rahim kanseri genellikle menopoz sonrasında 50-60 yaşları arasında gorulmesine ragmen genc bunyeleri de yakalamasi mumkundur. adet kanamalarindaki duzensizlik, surekli koyu renkli akinti, rahim agzindan vucudun disina dogru cikan et parcasi vb rahim ile ilgili olagan disi durumlar icin mutlaka doktora basvurulmasi gerekir, cok basit bir smir testi ile rahim icinde meydana gelen her turlu degisimin nedeni saptanabilmektedir. rahim kanserinin kesin tanısı, rahim içersinden kürtaj yolu ile parça alınarak parçanın bir patoloji uzmanı tarafından değerlendirilmesi ile konur.
 • uygun söylemi için kadın hastalığı. rahim demek ayıp karşılandığındansa çok saçma.
 • kadınların çoğu kez "beni bulmaz" deyip, genelde televizyonlarda, gazetelerde, internette, vb. okuyup ya da görüp "yazık" diye içinden geçirdiği, başına gelebileceğini anlık düşünüp sonra o düşünceyi hemen aklından savuşturduğu çok ciddi bir hastalıktır. erken teşhis, her hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da tedavideki en önemli süreçtir.
 • istatistikler gösterir ki, 17 yaşından önce cinsel ilişkide bulunan kızlar, yirmili yaşlarda ilişki yaşayan kızlardan iki kat fazla rahim kanserine yakalanma riski taşırlar.