şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 80 milyon insanın geleceği bir rahip için heba edilmemesi gerekir. en kısa zamanda yapılması gerekendir.

edit: ekonomik krizin böylelikle düzeleceğini falan söylemedim. adamlar ne istediklerini açıkca söylediler link. böyle saçma salak bir konuda onlarla inatlaşmanın maliyeti çok ağır olacak.
    edit: tüm başarısızlıklarını bu adamın iade edilmemesine bağlıyorlar onun için diyorum iade edilsin, bakalım ne diyecekler. iki taraf içinde bir bahane kalmayacak .
    edit: rahip'in iadesi bir bahane . esas olan güç gösterisi. ekonomik krizin nedeni rahip diyen yok zaten.
  • (bkz: mesele brunson değil, hala anlamadınız mı)

brunson verilince kurtulacağımıza, her şeyin düzeleceğine inanan kişiler olduğunu gösteren başlık.
  • durumun hala ne olduğunu anlamayan birisi.

https://www.bloomberg.com/…omic-nose-dive-quicktake

çok güzel bir yazı okuyun, nemalanın.

ayrıca şöyle bir ikilem çıkacak;

salsan "ülkede hukuk yok adalet yok" direk güven düşecek ekonomi kötüye,
    salmasan abd yaptırım yapacak güven düşecek ekonomi kötüye.

asıl sorun o değil, salmak da salmamak da çözüm değil.
  • (bkz: hassiktir)
  • euro ve sterlin için ne yapacaz amk? papa'yı mı kaçıracaz?
  • (bkz: ver kurtul)
  • bu gereklilik bence de mevcut. brunson gittikten sonra da ekonominin, çok afedersiniz, b.k gibi olduğu görülünce brunson bahanesi de ortadan kalkacak. böylece ne tür bir bahane üretecekler, ne kadar yaratıcı olacaklar bu konuda sabırsızlıkla bekliyorum.

bir sonraki evrede de krizin tek müsebbibi olarak akp'yi görme yanılgımızdan kurtulup, krizin kapitalizme içkinliği üzerine konuşulabilir belki.

çok önemli not: yukarıdaki cümleden akp'nin günahsız olduğu sonucu çıkmıyor. bu iktidar gericiliğinden önce kapitalisttir çünkü. gericiliği bizim ekstra katlandığımız bir tarafı sadece. zor ülke çıkmış bize. kapitalist ekonomiden kurtulmadan da yazar kasadan, anayasa fırlatmadan kriz çıkar, bugün brunson'dan, yarın birinin gözünün üstünde kaşı olmasından. kapitalizm krizsiz devam edemez çünkü. krizler sistemin eteğindeki fazlalıkları attığı, yeniden doğduğu dönemlerdir. bu krizlerde sistemi komple yerinden sallayıp, yıkıp yeni bir düzen kurmak da bizim görevimiz. başka bir yolu yok nefes almanın.
  • üretmeyen, üretmeyi geçtim üretecek şeyleri araplara ve yandaşlarına satan bir hükümet için rahip sadece kendi liyakatsizliklerine bahane unsuru olarak kullanılan bir detaydır.
  • trump'a söyleyin; rahip nedir ki, gerekirse ülkecek din değiştirelim, bu kurla yaşayamayız.
  • vatikan'daki üst düzey kardinal, papaz vs ne kadar din adamı varsa kaçıralım, suikast düzenleyelim. anca çıkar acısı, bize giren kazığın.
    (bkz: hilalle haçın savaşı) yersen!