• rahmetli barkın bayoğlu'nun kanlısı eğitmen.

tanımı geçtikten sonra bu karakterin +9 itemlerini listeliyorum:

1-) bmw r1200 gs

2-) touratech'den motosikletin poliçe bedelinin minimum yüzde ellisi değerinde aksesuar (elcik koruma, üçlü çanta takımı, koruma demiri, depo üstü çanta, 2 metrelik devasa tur camı, vs.)

3-) 0'a vurulmuş saç + akademisyen tarzı top sakal kombosu

4-) oakley marka camları cafcaflı spor güneş gözlüğü

5-) arai marka kask, rev'it veya venom gibi taşaklı bir marka enduro montu ve pantolonu (tercihen fosforlu sarı), knox marka eldiven, tcx marka bot

6-) sena intercom ve gopro aksiyon kamera

7-) baston oturuş

8-) her pazar riva'da veya şile'de kahvaltı

9-) her yaz karadeniz turu
  • barkın bayoğlu'nun kanlısı.
  • efendim, kendisinden 6 ocak 2018 tarihinde kapalı alan /hakimiyet eğitimi almış şanslı insanlardan biriyim. şanslı diyorum, çünkü bunun iki nedeni var.

birincisi; bu eğitim sosyal medyada bir çekilişle belirlenen talihlilere ücretsiz verildi. ikincisi ise, rahmi hocayı bire bir tanıma fırsatı bulmuş olmamdır.

rahmi hoca eğitim sabahı bizleri çayımız kahvemiz ve birbirinden lezzetli taze atıştırmalıklarımız hazır bir şekilde bizi karşıladı (eğitime ve eğitmene duyduğum saygının bir göstergesi olarak bana belirtilen saat olan, saat tam 8'de oradaydım ve her şey hazırdı).

güler yüzlü ve sıcak bir karşılama ile ilk intiba olarak kendisinden çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. diğer arkadaşları beklerken güzel bir sohbet ettik. tabii ki konu motosikletti. ve çok keyifliydi...

eğitimin belirtmeden geçemeyeceğim diğer güzel yönü; eğitim alanının da hazır olması idi. sürekli eğitim verilen bir yer orası. böylece kurulu bir düzen ve işleyiş var. bu da bize zaman ve pratiklik kazandırdı.

ben daha önce kapalı alan / hakimiyet eğitimi almış olmama rağmen, farklı bir hocadan yeniden bu eğitimi almış olduğum için mutluyum. çünkü, hem teorik anlamda yeni şeyler öğrendim hem de unutmaya yüz tutmuş bilgilerimi tazeledim.

ayrıca gerçekten motorla ilgili hayat kolaylaştıran çok pratik şeyler tecrübe ettim sayesinde.

eğitimi ilk kez alanlar, işin teorik kısmı anlatılırken geçen zamanla birlikte, bir an önce motosikletlere binmek için sabırsızlanmaya başladılar. ben ise yeni öğrendiğim her bilgiyi ağzımın suyu akarak dinliyor ve "biraz daha anlat, biraz daha anlat" diye içimden geçiriyordum.

yılların hocası olduğu için, artık işini çok iyi yapar hale gelmiş. bir kere hoca ezberci sisteme karşı. bunu da eğitimine yansıtıyor. size hap şeklinde "bu böyledir şu şöyledir" diye bilgi vermek yerine, "sizce bu neden böyle, şu neden şöyle" diye sorular yöneltiyor ve belki de hiç düşünmediğiniz konular üzerinde düşünmenizi sağlıyor. sonra da o konuyla ilgili bilgiyi, nedenleri ile birlikte size aktarıyor. hoca yabancı dili de iyi bildiği için kendini yurt dışı kaynaklardan da besliyor ve size referans kabul edilen yabancı siteleri de öneriyor.

bu arada eğitimleri 4 kişilik gruba veriyor. bu da eğitim boyunca size ayrılan sürenin daha fazla olması anlamına geliyor.

öğrettiği bazı trickler var ki, muhtemelen başka yerlerde anlatılmıyor.

bu arada hoca, bir kere bile başka bir eğitim kurumu ya da herhangi bir hoca hakkında olumsuz tek bir kelime etmedi. bu önemsediğim bir detaydır.

bizler, günün nasıl geçip gittiğini anlamadık. her anlamda harika ve verimli bir gün geçirdiğimizi net olarak söyleyebilirim.

kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum...
  • ülkemizin en önemli motosiklet eğitmenlerinendir. memlekette motosiklet konusunda en fazla eğitim almış, en yüksek sertifikalara sahip olan kişidir. şehir içi ulaşımda da bir cbr 125 kullanır.
  • burada olmak istemezsin isimli şarkıyı her dinlediğimde aklıma gelen kişi. ister istemez anımsatıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=uwgoqomy_z0
  • yarın akşam bilkent'te dinleyebileceğiniz eğitmen abimiz.
  • "hocaların hocası" lakabını boşuna almamış, gerçekten de ülkedeki pek çok motosiklet ileri sürüş eğitmeninin hocası. kendisinden eğitim almak nispeten pahalıdır. ancak bence yapılması en uygun olan, bu adamdan birebir eğitim alıp motor hayatına o şekilde adım atmaktır. hani derler ya 'piyangodan para çıksa ne yaparsın?' ben rahmi barutçu'dan özel ders alırım.

çok sonradan gelen edit: rahmi hoca'dan eğitim almadım ama uğur ertekin'den aldım. süper. bundan sonraki eğitimlerimi uğur hoca'dan almayı planlıyorum.
hesabın var mı? giriş yap