şükela:  tümü | bugün
 • vakti zamaninda bugun, meydan gazetelerinin tv reklamlarinda bahsedilen * gunumuzde ise yanilmiyosam gozcu gazetesinde kose yazilari cikan gazeteci yazar.zamaninda gazetelerde selahattin duman'in burakbey'i gibi tarihsel cizgi romanlari da nesredilmistir.
 • tan gazetesi'nin mucididir.
  asparagas konusunda tam anlamıyla uzmandır.
  tan gazetesinde yabancı gazetelerden kestiği fotoğrafların altına yazdırdığı haberlerle bir çığır açmış ve de gazetenin yüzbinlerce satmasını sağlamış. türk basın tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.
  ayrıca günaydın gazetesi'nin büyük başarısındaki payını da unutmamak gerekir.
  gerçek bir üstad, bir basın duayenidir.
 • zamaninda basin dunyasinda tiraj sihirbazi olarak bilinirmis. sabah gazetesini sabah gazetesi yapan insandir. tek amaci gazeteyi sattirmaktir, kalite umrunda degldir.
 • cocodancer'ın da hakkında çok şey söyleyebileceği insan.
 • hürriyet gazetesinin ertuğrul özkök'ten önceki genel yayın yönetmeni. 09-10-1989 ile 16-04-1990 tarihlerinde görev yapmış. 6 aylık bu kısa yayın yönetmenliği macerası mister ertuğrul özkök'ün gelişiyle son bulmuş. belki de iyi olmuş.
 • gözcü kapandığından beri hürriyet'te köşe yazarlığı yapmaktadır.
 • dünyaya hangi pencereden baktığını bu yazısından anlayabileceğimiz köşe yazarı. hazret katliamı haklı çıkarmaya kadar varıyor yazısında. eski gazetende varlığını unutmuştuk ne güzel.

  http://www.hurriyet.com.tr/….asp?yazarid=228&gid=61
 • bugünkü "rus yarbay'ın ermeni notları!" adlı köşe yazısıyla ağzımın açık kalmasına yol açan köşe yazarı.
  turan, yazısında ermenilerin türklere yaptığı zulümü kitaptan örneklerle anlatıyor, bir rus yarbay'ın şahitliğinde "asıl onlar bizi kesti" demeye getiriyor. buraya kadarı tamam, daha önce zaten defalarca dinlediğimiz hikayeler. gariplik, verdiği katliamların 1918 tarihli ve yarbaydan yaptığı son alıntının "ermeniler rüzgâr ektiler, fakat fırtına biçeceklerini unuttular!" (yani yaptıkları katliamların sonucunda kendileri de katledildiler) olması. bir nevi kendi kalesine gol atmış..
  kendisine tavsiyem, bir dahaki sefere hiç tarih vermesin, o şekilde zihinleri daha iyi bulandırır.

  edit: fırtına biçme alıntısı başka türlü de okunabilir (mesela günümüzdeki türk-ermeni ilişkileriyle ilintilendirilerek), ama bence ilk akla gelen (ve turan'ın zihinlerde uyandırmak istediği) anlam, "katlettiler, sonrasında katledildiler".
 • bu adamın adını, yazdığı gazetenin ismini, almancaları ile değiştirsek çok rahat tarihi nazi belgeleri diye herkese yutturabiliriz. evet yapabiliriz bunu.

  ama ülkemizde ne yazık ki gazetecidir. bu halkın çocuklarının parasıyla teşvik alan patronların maaş ödediği adamdır. not olsun..
 • başlığı ve ana fikri ya sev ya ülkeyi terk et olan bugünkü yazısının dayanağı asparagastır.

  https://kose-yazisi.nasil-yazilir.com/…terk-et.html