şükela:  tümü | bugün
 • " rahmi vidinlioğlu daha ortaokul yıllarındayken şiir yazarak başladığı yazarlık serüvenini giderek denemeye ve hatta öyküye doğru hızlı kayış yaparak sürdürdü. çünkü lirik bir anlatıma sahip olmadığını düşünüyordu ve gerçekten şiir olamayacak kadar uzun cümleler kuruyordu. yazdığı şiirlerin çok büyük bir çoğunluğu yayınlan(a)madı.

  6 yıllık uzun bir çalışmanın neticesinde yazmayı başardığı şizofreni yalnız oynanmaz adlı deneysel metinleri 2006 yılının nisan ayında atlantis yayınları tarafından yayınlandı. ve kitap beklenenden çok daha büyük bir etki yaratmayı başardı.

  şu sıralarda halen 2. kitabı yayına hazırlanıyor yeni kitabın 2007 ocak ayında yayınlanacağı duyurulmuştu.. ancak oluşan bir sürü problem nedeniyle kitap bir türlü bitmedi. aslında tek sorun finalin yazılamamış olması ancak finalsiz kitap da bir işe yaramayacağı için kitabın yayınlanma tarihi süresiz uzatıldı."

  edit: beklenen kitabini bitirmiştir ve temmuz 2008'de biz sevenleri ile buluşacaktir.
 • betimlemerine hayran olduğum bir yazar.
  kitabın da sürekli bir terkedilişin hikayesi mevcut..okuduğum bu terkediş var olan biri tarafından mı,yoksa kendi dünyasında yarattiği bir kişinin ruhunda oluşturduğu yaralar mi?bilemiyorum...diyebildiğim tek şey; bir terkediliş ancak bu kadar güzel kelimeleri bir araya getirilerek anlatilabilir.

  --- spoiler ---

  "içimde geçmişe ve sana dair öle çok acı birikmişti ki, alt alta yazılsa hiç utanmadan şiir olacaktı.bu yüzden kesip bileklerimi kör bir jiletle giderken söylemeye bile korktuğun her kelimeni tek tek heceledim..ve kanımla yazdım kimseye söylemez diye tüm sırlarımı korkusuzca paylaştığım dört duvara:”bir şi-zof-ren-sin sen.se-ni-se-ve-mem.”

  ölü tanrıçalar diyarı burası..gözü yaşlı melek sürüleri ağıtlar yakmaya çoktan alıştılar.git,elbette..giderken kana boya düşler ülkesini çepeçevre saran bembeyaz bulutları.git artık.giderken kır tüm pegasuslarımın kanatlarını.yangınlar mı çıkacakmış ruhumda? bırak çıksın..çağlayanlar mı fışkıracakmış gözbebeklerimden?bırak fışkırsın..

  sen git..ben alıştım artık acıları içime gömmeye..avuçlarımda aşkının kırmızı çelengini taşımaya çoktan alıştım..

  git gidebildiğin yere kadar..ölü tanrıçalar diyarı burası..bir tanrıça cesedi daha çok gelmez,içimdeki şizofren şairler mezarlığına.."

  --- spoiler ---

  (bkz: şizofreni yalnız oynanmaz)
 • benim web tasarıma başlama sebebim olan,taa geyikoloji zamanından (2001) beri bidaha göremediğim sevdiğim saydığım başarılarının devamını dileğim burdan selam yolladığım abim.
 • biyografisinde "13 yaşından beri sürekli yazmakta olan rahmi vidinlioğlu'nun ilk kitabı olan şizofreni yalnız oynanmaz, 2006 yılında, ikinci kitabı aşk ve acı ise 2009'da ilya yayınevi tarafından yayımlanmıştır. hali hazırda 12 farklı kitap projesi üzerinde çalışmaktadır." yazan yazar kişisi.

  ama bence çok da ilerleyememiş, hala yazmaya başladığı yaşlardan çok uzaklaşamamış gibi görünmektedir.
 • aynı zamanda bir seo'cudur. eloxy ismindeki bilişim firmasıyla seo başta olmak üzere web tasarım ve hosting işleri yapmaktadır. r10.net'te ve diğer webmaster mecralarında pek meşhurdur.
 • kendi reklamında yazdığına göre "yıllarca türkiye'nin en büyük eğitim kurumlarında web eğitmenliği yaptıktan sonra kendi şirketi olan eloxy internet solutions'ı kurmuş" olan ama ne hikmetse daha kendi sitesini da hi doğru düzgün tamamlayamadan hizmete açmış, çalışmayan linklerle insanları güldürüp, eğlendiren "web eğitmeni"
 • iki kitabı var:
  şizofreni yalnız oynanmaz (2006, içindeki şizofrene kulak vermene vesile olan kitap)
  aşk ve acı (2010, ilk adı ihanet ve kehanet'ti)

  çok üretmektense öz üretmeyi tercih eden tuhaf yazar. kendisinin iki kitabında da ilginç kelime oyunları vardır keşfedilesi. ilk bakışta görülemeyecek ince ayrıntılar. acı çeker ve çektirir. okurken, iç sesini ağlatır. bildiğin acı çekersin işte o karakterle beraber. samimidir.

  ve okuyucusuyla konuşur da, dertleşir de, tartışır da. öyle 'ulaşılmaz olmalıyım', 'ağır olmalıyım' gibi egoları yoktur. çok tatlı bi insandır. sohbet edilesidir.