şükela:  tümü | bugün
346 entry daha
  • ölmüş... zerrece hakkımı helal etmediğim kişi.. bu entry en beğenilmeyen entrylerde olacak muhtemelen ama ben hala zerrece diyorum.

neden bunu yazdığımı sabret oku. rahşan affıyla falan alakası yok. haa o af da ayrı bir ihanetti ya neyse..

kendisi ve kocası hiç yaşamamış olsalardı, ya da ne bileyim siyasete girmeden bir ömür geçirselerdi bu ülke bugünkünden çok daha yaşanılır bir ülke olurdu..

biz belki bugünkü iktidardaki kişileri bile hiç tanımıyor olurduk..

bu ülkede siyasal islam ilk zaferini 1994 seçimlerinde elde etti.
    ecevitler ise baykal'la beraber asla kazanamayacaklarini bile bile sırf shp'nin oylari bolunsun, shp kazanmasin diye o zamanki favori olan sol parti shp'nin oylarını bölmek için aday çıkarıp bu ülkede erdoğan'in ve melih gökçek'in kazanmasını sağlayıp bu siyasetçilerin bugünkü güçlerini kazanmalarını sağladılar..

seçim sonuçları ortada..

--- spoiler ---

1994 ankara seçimleri:
    kazanan kişi rp adayı melih gökçek: 393.623 oy

shp adayı: 387.152 oy
    dsp adayı (ecevit'in partisi): 111.740 oy
    chp adayı (baykal'ın partisi): 30.082 oy

shp +chp + dsp = 528.974 oy

kaynak:
    http://www.secimsonucu.com/detays.asp?id=6&sy=1994

1994 istanbul seçimleri:
    kazanan kişi rp adayı tayyip erdoğan: 973.704 oy

shp adayı: 784.693 oy
    dsp adayı (ecevit'in partisi): 478.612 oy
    chp adayı (baykal'ın partisi): 54.028 oy

shp + dsp + chp : 1.317.033 oy
    http://www.wikiwand.com/…94_türkiye_yerel_seçimleri
    --- spoiler ---

öbür dünya diye bir şey varsa zerre huzur bulmasınlar
  • kör ölür badem gözlü, kel ölür sırma saçlı olur.

siyasi hayatı beni ilgilendirmezcilere hitaben; asıl kişiliği sizi ilgilendirmez, komşuluk yapacak değilsiniz; sizi yani bizi asıl ilgilendirecek konu zaten siyasi hayatı. çünkü, siyasi hayatındaki yaptıkları bizi yani hepimizi etkiliyor, kişiliği yada mütevazılığı değil. işte hani o çok özendiğiniz batı bunu yapıyor yani işini yapıyor mu yapmıyor mu ona bakıyor kişiliğine değil.

bu sözlükteki herkes mi 95 sonrası doğumlu? kimse o zamanları hatırlamıyor mu? dedikleri kadar var; bizim milletin hafızası on seneliktir, diye.

tanım: bu ülkenin bu halde olmasının müsebbiblerinden biri olan ölü kadın.

ayrıca, zamanında solun birleşmesini engelleyenlerden biridir.

(bkz: rahşan affı)

gördünüz mü? bakın, hatırlananlar hep siyasi hayatıyla ilgili, niye? çünkü, bizi yani milleti etkileyen kısmı siyasi hayatındaki yaptıkları yada yapmadıkları kısmı.

(bkz: lady ichimonji kaede)
    (bkz: lady macbeth)

soruyor musunuz kendinize, bu garabet parti başımıza nasıl musallat oldu diye?

(bkz: tez antitez sentez)
  • kursura bakmayında övecek bir yanı olduğunu düşünmüyorum.dürüst bir insan olabilir ama memlekete ne faydası dokunmuştur?
    ha şimdikilerin çok mu faydası dokunuyor hayır ama rahşan ecevit’in de pek olumlu bir tarafının olduğunu düşünmüyorum.hatta birçok konuda bülent ecevit’i yanlış yönlendirdiğide aşikardır.solun birleşmesini engelleyen baş aktörlerden biridir ayrıca dsp içindeki kavgalarda hep ön planda olmuştur.bu bağlamda dürüst olması beni hiç ilgilendirmez ben sonuca bakarım.
  • dürüstlüğün her şey olmadığını bize öğreten badem gözlü siyasetçi. sonuçta iş yapsın diye göreve getiriyorsunuz, eve çıkmıyorsunuz evlenmiyorsunuz borç vermiyorsunuz arabanızı ödünç vermiyorsunuz.

krizlerden aflara ecevitlerin mirası oldukça kötü bir miras.
  • (bkz: #51155760)

herkese çay demiştim ohhh nihayet, öldü, geberdi.

peşinen zöge sonrası edit; duyarı kasanın da ta (bkz: rahşan ecevit affı)

tanım: rahat yaşamış, ahkam kesip durmuş, yaşlanıp ölmüş, binlerce mağdurun ahı yakasından düşmeyecek bir başbakan karısı.
  • muhabir: rahşan hanımdan önce kız arkadaşınız oldu mu ?
    bülent ecevit: hayır kesinlikle olmadı çünkü çok erken yaşta birbirimize bağlandık birbirimizi yakından tanıdık ve ondan sonra ben evlenme önerisinde bulunmayı aklıma koydum. '' hayatta en sevdiğim şey sensin seninle evlenmek isterim dedim. '' tabi rahşan çok şaşırdı ama reddetmedi.
    rahşan ecevit : ben reddetmedim sadecene annem babam ne der diye telaş ettim.

son olarak levent kırca ile veda edelim;
    haftanın konukları bülent ve rahşan ecevit
  • ülke siyaset tarihinin içinde yer almış son cumhuriyet kadınlarından biriydi, allah rahmet eylesin
  • çıkardığı af yüzünden hiç sevmezdim. zerre hazzetmezdim ne kendisinden ne kocasından. bunun kocası da bir dönem meslek lisesi mezunlarının üniversite okumasının önüne engel koymuştu. bir sürü insan heba oldu gitti bunların yüzünden. 97 yaşında ölmüş, çok bile yaşamış. eğer öteki taraf diye bir şey varsa huzur bulamasın, ne kendisi ne kocası. ikisi de bu ülkenin başına gelmiş en kötü şeylerden biri. yalnız hakkını yemeyeyim, en kötüsü hala başımızda. ama bir gün elbet o da hakk-ı rahmetine kavuşacak, sonuçta kimse ölümsüz değil!
  • yakın tarihin cumhuriyetçi önemli yüzlerinden biriydi. kendisini rahmetle anacağım.
  • benim hayatıma büyük bir dokunuş yapmış kişi. tabii kendisinin haberi yoktu bundan ama olsun.

2001 yılındayız. aylardan temmuz. şehrimin en iyi ikinci anadolu lisesinde ergenlik buhranı yaşadığım lise birinci sınıfın bittiği zaman.

başka bir anadolu lisesinden orta üçten ayrılıp tekrar sınava girdim ve burayı kazandım. tabii hazırlık okuduğum için muaf oldum hazırlık sınıfından ve doğrudan 9. sınıftan başladım. geldim ki o dönemde hazırlıktan gelenler ile orta üçten gelenleri karıştırmışlar, yani sınıftaki elemanlar gruplaşmışlar. hazırlıktan gelenler ile orta sondan gelenler hepsi kendi arkadaşları ile takılıyor.

allah bildiği gibi yapsın o hocaları, adamlar orta okulda bizi öyle bir sindirmiş ki, özgüven tamamen yerlerde. ben zaten gariban bir memur çocuğu. para yok pul yok. öğle arası okuldan kaçıp sigara içiyorum kuytu yerlerde. eeee kimse ile arkadaşlık da kuramadım.

uzun lafın kısası, ben sınıfta kaldım o sene. 1 buçuk ay babam ile konuşmadım. o bana kızgındı, benim ise onun suratına bakacak yüzüm yoktu. aynı sofraya bile oturamadım utancımdan.

metin bostancıoğlu milli eğitim bakanı, okullar bitince açıklama yaptı. kesinlikle sınıf tekrarlarına af gelmeyeceğini söyledi. kâbus gibi bir buçuk ay geçirdim. sonra rahşan hanım devreye girdi. bazı şartlara bağlı olmak kaydıyla af getirilmesi için uğraştı ve başardı da.

bir gün babam haber seyrederken "sınıfta kalmış öğrencilere müjde" dediğini duydum haber spikerinin. koştum hemen odaya. babamla uzun zaman sonra ilk defa yan yana geldim ve ilk defa konuştum. babam "ne demek ki bu" diye sordu. galiba sınıfı geçeceğim anlamını taşıyor dedim ve hemen koştum evden. atladım çalıştığım paralar ile ikinci el aldığım külüstür bisikletime. normalde 10 dakikada gideceğim okula 3 - 4 dakika olmadan varmıştım. koşarak çıktım müdür yardımcısının yanına. af gelmiş hocam dedim. kadın bana baktı, "daha bizim haberimiz yok, sen nereden biliyorsun" dedi.

çok şükür şartlara uyuyordum ve sınıfı geçtim.

ben biliyorum ki, o sene sınıfta kalsaydım bir daha toparlayamazdım. ama allah razı olsun rahşan hanım sayesinde kendime geldim. daha iyi iki sene geçirdim ve ilk senemde üniversiteye gittim. şimdi bir işim ve ay ortasında aldığım bir maaş var ise bunda rahşan hanım'ın katkısı çoktur.

allah ondan razı olsun, allah mekanını cennet eylesin. öbür tarafta eşi bülent bey ile cennette mutlu olurlar inşaallah.
162 entry daha