*

 • rahsan ecevitin memleketimize en büyük faydası, eseridir. o aftan yararlananların hakladığı her vatandaşın yakası öbür dünyada kimn yakasında olacaktır acaba? (bkz: 10 puanlık uzman sorusu)
 • izlerini silmenin hala daha pek mümkün olamadığı af. en sakin ve emniyetli semtlerde bile (20 yıl huzur içinde kapı pencere açık uyuduğumuz eve, biz oradan taşındıktan 1 ay sonra hırsız girdi misal) evlere dadanan hırsızları, ekonomik krizi herkes gibi bahane etmiş olan kapkaççıları, katilleri kendisine yönlendirmek arzusu ile dolar insan.
 • kapkaccidan hortumcuya, yankesiciden rusvetciye cok faydali olmus heykeli dikilesi eser. affedilmeyenler ise ilk cumledekilerin eski magdurlari olmustur.
 • http://www.hurriyet.com.tr/…3629037.asp?m=1&gid=69#

  bu son kullanma tarihi gecmis cift yuzunden bakalim memleketin basina daha neler gelecek. turkiye'yi de kendileri gibi cirkin yapacaklar ondan korkuyorum.

  edit: isbu entry ecevit olmeden once sukelalardan sukelalara kosmus, ecevit oldukten sonra zamanin otesine gecmistir. cok da bosaltim sistemimdedir. bu gercegi degistirmez. ecevit durust bir siyaset ve dusunce adamidir, tamam. peki ama son iktidarinda cok mu mutluydu herkes?

  cumhurbaskaniyla aramizda cok buyuk kriz var diye ortaya cikip krize start veren sorumsuz basbakan hangisiydi?

  hangi basbakan hicbir devlet adami sifati olmayan karisina yasa hazirlatmistir? af yasasiyla tecavuzculeri, gaspcilari aramiza salan kimdi ve yasayi dusunen kimdi? hatta daha buyuk kepazelik, bu yasa benim dusundugum yasa degil diyen hangi basbakanimizin karisiydi? bu af yasasini buna ragmen hangi basbakan gecirdi hayata?

  hepimizin cok takdir ettigi sezer'i cumhurbaskanligina getirip sonra sacmalamasini engellediginden sezer icin benim en buyuk hatam diyen basbakan kimdi?

  kemikleri helva gibi olmusken, pratikte turkiye'yi aylarca basbakansiz birakan ve hala iktidardan ayrilmam diye direten hangi basbakandi?

  iktidardan ayrildigi secim 1% oy alip arkasindan gelen mahalli idareler seciminde 2% oy aldiginda kendi partisini, oylarini ikiye katladigi icin en basarili parti ilan eden basbakan hangisiydi?

  tabi bu arada fetullah gulen mevzuuna hic dokunmadim bile.

  herkesin sevdigi takdir ettigi ecevit, karaoglandi, mecliste yemin torenine basortusuyle gelen merve kavakci'ya meclisi dar eden ecevit'ti. ecevit oldu. allah rahmet eylesin. durust adamdi. turk siyasetindeki en duzgun insandi. ama oldugu icin verdigi zararlar da gozardi edilemez. bunu anlamak icin illa da ailenizden birinin tecavuze ugramasi ya da birinin oldurulmesi gerekmemektedir.
 • "içime sinmiyor" affı olarak da bilinir.
 • bugün meclise aynı yasa teklifi gelse yine kabul edilir diye düşündüğüm aftır. yanılmadığımı siz de biliyorsunuz. çünkü genelde toplumun çıkarları ile birilerinin hesapları her zaman örtüşmüyor
 • insanlara acimak afallamasiyla affetmenin kendisine mahsus oldugunu sanmak.
 • "devlet baskalarina karsi islenen suclari affedemez. devletin affedebilecegi, sadece kendine karsi islenen suclardir"

  -ldp-
 • cinayet suçundan içeri girmiş kişinin (katil) 3 yıl 8 ay sonra çıkmasını sağlamış, bir insanı öldürmenin verdiği huzurla ömrünün geri kalanını mutlu, mesut yaşamasına neden olmuş af çeşididir.

  iyiki yukarıda allah var, kulun adaleti bu kadar işte. onunkinden de şüpheye düşüyoruz zaman zaman ama hiç olmamasından iyidir.
hesabın var mı? giriş yap