şükela:  tümü | bugün
 • başrolde charles bronson'ın oynadığı ucuz ideolojik film. kimse tarihsel dememi beklemesin. nazilerin propaganda bakanlığı kurduğunu belirtip kınıyoruz ama bir bakanlığa bağlı olmayan yine de propaganda kalitesinden ödün vermeyen holywood'u kınamıyoruz.

  evet, yonathan netanyahu'yu * görebileceğiniz filmdir. idi amin'in tipik güçsüzü bulduğunda gürleyen, uluslararası güçlere "ehah, ben de öyle dedim efem" diyen tarzını yakalıyorsunuz. idi amin ha bire, "this is really important" diyor. insanların dikkatini çekmekten memnun.

  israil, bu baskında rüştünü ispat etmiştir diyebiliriz. baskının çekirdek kadrosunun daha sonraları mossad * adı verilen yapıyı oluşturduğu düşünülmektedir.
 • boktan olduğuna emin olduğum bir film. ama meraktan yine izleyeceğim. iki sene önce altyazısı yoktu. şimdi ise altyazılı hali ile malum ortamlarda stream edilmektedir.
 • (bkz: #71526024)

  3 ay önce boktan olduğuna eminim demiştim yanılmadım. ben sadece meraktan izledim filmi. safi propaganda filmi. bir de aralarda birbirleriyle tartışırken "işte demokrasi budur" demezler mi... götümle güldüm tabi ki! operasyon kararı, oylamaya, operasyon başladıktan sonra sunuluyor. işte demohrasi.

  her neyse. bu film bakın biz israil devleti olarak vatandaşlarımız için her ne gerekiyorsa yaparız dedirtmek için çekilmiş. uganda devlet başkanı idi amin'i ise resmen palyaço kıvamında resmetmişler filmde. aferin size.

  vaktiniz bolsa ve merakınıza da yenik düşüyorsanız izleyin derim. bunun dışında yarrrrak gibi filmdir.