şükela:  tümü | bugün
 • petrol firtinasi adli kitabin yazari olan gazeteci.
  cumhurbaşkanı ve başbakanla görüşmeden bir gün önce ölü bulunmuştur.
 • 28 nisan 1920 doğumlu araştırmacı gazeteci yazar. babası yanya eşrafından bankacı süleyman bey annesi selime hanimdir. lozan antlaşması maddeleri nedeniyle 1924 yılında türkiye'ye gelen süleyman bey ve ailesi, istanbul'da pendik'e yerleşir.
  ilk ve orta okulu istanbuda bitiren raif karadağ, rumca, osmanlıca(farsca, arapca) ve ingilizce bilmektedir.

  küçük yaşlardan itibaren okumaya olan karşı sevgisini zamanla geliştirerek yazma sanatına dönüştürür. 1952 yılında gazetecilik mesleğine büyük doğu gazetesinde başlar, profesyonel iş yaşamına tercüman, son havadis gibi gazetelerde devam eden gazeteci aynı zamanda çeşitli dergilerde de yazılar yayınlar, yazdıklarının gazete sütunlarında ve tarihin tozlu sayfalarında kaybolup gitmesine izin vermeyen yazar yazılarını kitap haline getirir.
  gazeteci yazarın çok okunan kitapları ise muhteşem imparatorluğu yıkanlar ve petrol fırtınası adlı kitaplarıdır, özellikle tarihi entrikalara ve petrol üzerine yapılan oyunlara dikkat çekmiştir bu kitaplarında.

  selver isimli eşinden ferhat ve murat isimlerinde iki çocuğu bulunan yazar 22 aralık 1973 tarihinde başbakan ve cumhurbaşkanı ile görüşmeye gittiği ankarada kaldığı otel odasında ölü bulunmuştur.
 • çok güzel bir isim verememiş olsa da petrol fırtınası gibi çok iyi bir kitabı yazmış gazeteci.
 • ülkemizde maalesef pek tanınmayan ancak dünya gerçekleri ile dolu bir bilgiye sahipken ankara'da bir otel odasında ölü bulunan büyük gazeteci. uğur mumcu vakası ülkemizde ilk değildir aslında. uğur mumcu suikasti ülkemizde yankı yaratmış ilk gazeteci suikastidir.

  petrol fırtınası isimli kitabında çok büyük araştırmaları yer almaktadır. kitabın kapağında winston churcill'in ''bir damla petrol bir damla kandan daha değerlidir'' sözü bulunmaktadır ve her şeyi özetlemektedir.
hesabın var mı? giriş yap