şükela:  tümü | bugün
 • kafayı müzikle bozanların uğrak yeridir. bahçesine oturup bi grup adı söyleyin, tarihçesini anlatırlar.
 • geçen günlerde bi arkadaş ile beraber plak ararken keşfettiğimiz muhteşem mekan. plakların kalitesi olsun, mekanın hoşluğu olsun, sahibinin sempatikliği ve ilgisi olsun mekanın inanılmaz hoşuma gitmesini sağladı. plakların tarza göre dizilmiş olması, kalitesine göre derecelendirilmiş olması da ufak ama çok önemli ayrıntılardan bazıları. plak bakmaktan yorulduğunuzda oturup cafede keyif yaparken plaktan çalan muhteşem parçalar size eşlik ediyor. hoşuma giden yanı bi plak satan dükkandan çok daha fazla bi yer olması. adeta müzik aşığı bi insanın elinde şekillenmiş bir evlat gibi bu yer. eğer pikap almak isterseniz veyahut bulamadığınız bi plak var ise kafanızda, hoş sohbet dükkan sahibi hemen yardımınıza koşuyor. kesinlikle görülesi, gidilesi, vakit geçirilesi bi yer.
 • aşağı yukarı 5 aydır güzel kadıköyümüzde yer alan bir plak dükkanı. ve abartmadan eğer listesini biraz daha çoğaltırsa (ki yakında büyük bir sipariş vereceğini duydum) istanbuldaki en iyi plak dükkanı olmaya adaydır ve kesinlikle güzel beldemize çok büyük can katmıştır. ayrıca ellerinde sadece her yerde bulabileceğiniz tarzlar değil güzel bir punk ve metal koleksiyonu da olacaktır yakında. son olarak şeker gibi bir sahibi var sırf o adamın hatrına bile gidip alışveriş edesi geliyor insanın.
 • ayrıca plakları gerçekten tertemizdir yani sıfır plak temizliğinde 2. el plaklar alabilirsiniz buradan. yani bir boston - don't look back lp'si almışım, 2. el bir plakta en ufak, minnacık bir ses kaybımı olmaz ya kategoride dinlenmiş gözüküyor ama sanki bir kere bile iğne değmemiş kadar temiz. teşekkürler rainbow 45. tekrar görüşeceğiz..
 • daha hiç bir şey satınalmamama rağmen haftada 3-4 kez uğradığım, kapalıysa bozulduğum, sahibi salih'e kurban olduğum mekandır. salih, yurtdışından ve turkiye'nin heryerinden topladığı plaklarla, müzik ve müzisyenler konusundaki engin bilgisiyle ve en önemlisi hoş sohbeti ile vazgeçilmezimiz olmuştur.
 • uzun zamandır uğrayamıyorum diye hayıflanırken yeni yerine ilk defa geçen gün uğradığım dükkandır. bir adet bad manners plağı aldım her zamanki gibi tertemiz çıktı. ayrıca plak koleksiyonları günden güne genişliyor, muazzam şeyler var. bi bakın derim.
 • kadıköy şifa hastanesi'nin bulunduğu sokaktaki bir plakçı. ortaklarından biri oluyor sanırım salih bey, çok kibar, görgülü ve bilgili bir beyefendi. plaklar hakkinda bilgi verme konusunda çok istekli, sizi çok güzel bir şekilde karşılıyor. elindeki taş plaklar gayet temiz. bu dükkana girdikten sonra civardaki esnafların tavırlarının kabaca, plaklarının ise bakımsız olduğu kanaatine varıyorsunuz.
 • plak alacakların mutlaka bilmesi gereken mekan. efendime söyleyim;

  3 yıldır aradığınız ama bulamadığınız plağı bu dükkanda bulabilirsiniz. bulmaklada kalmayıp, pikaba yerleştirip dinleyebilirsiniz. hatta o sırada kahvenizide içebilirsiniz.

  ama şunu söyleyim, aradığınız plak haricinde 3-4 plak daha alıp çıkmanız muhtemel..zira hiç aklınızın ucundan bile geçmeyen, yıllar öncesinden kalma züpper bir albüme rastgelip alabilirsiniz. alın hatta sonra bulamazsınız :)

  ne diyodum, çalışanlar süper, müzikler süper, plaklar süper..

  bu arada plağın üstünde ne yazıyorsa o dur. yalan yanlış yok. dileyen istediği kadar dinleyeyebiliyor-diğer dükkanlar gibi bozup atmıyorlar.
 • plaklarını ufaktan ufaktan online mağaza üzerinden satmaya başlamışlar... mağazaya gidip plakları kurcalamak varken, böyle satın almak isteyen olur mu acaba? (ben istemem mesela)
  eğer olursa, buyursun...
 • yaklaşık 1 yıl önce eski yerinden şimdiki yerine taşınmış, ve kafe formatından sadece plak dükkanı formatına dönüşmüş, gelecek vaadeden ve ülkemizde denk gelmesi zor türde bir mekan.

  salih bey güleryüzlü ve kibar tavrıyla müşterileri ile ilgileniyor. abartı hiç birşey yok. plaklar müzik türlerine göre sınıflandırılmış ve özellikleri çeşitli ölçülere göre değerlendirilmiş ve fiyatlandırılmış durumda. plakların kapak ve ambalajları profesyonelce saklanmış veya düzeltilmiş. yeni olan plaklar zaten mühürlü. koleksiyonun tam listesini isterseniz email ile gönderebiliyorlar. yakında tamamı web sayfasına da yüklenmiş olacakmış.

  ülkemizde işini seven ve çok iyi yapanların azınlıkta olduğu bir gerçek. bu nedenle, özellikle plak satışı alanında rainbow 45 gibi bir yere rast gelmek çok zor. bu fırsatı nadir bir hazine olarak görüp değerlendirmek, ve mümkün olduğunca desteklemek gerek. aynı satılan müziklerde olduğu gibi, türkiye'den çıkan ve dünya çapında kaliteye sahip bu mekan da şimdiden kült olmuş durumda. umarım bir hatıraya dönüşmez ve her daim yaşamaya devam eder.