şükela:  tümü | bugün soru sor
 • coen biraderlerin nicolas cagei basrolunde oynattiklari tek film. (ve bu nedenle de onlara mutesekkiriz)
 • intro: lacrima hanim'a te$ekkurler ile...

  inanilmaz komik bir film olmasinin yani sira, coen biraderler'in cok sevdikleri adam john goodman ve william forsythe cage'in kankalari, son zamanlarda agir filmlerde oynamayi seven holly hunter abla suclu nick cage'e a$ik olan fotografci polis memurudur. cage o kadar sik yakalanir ki, artik suclu fotografi ceken polis holly ablaya a$ik olur ve evlenirler. fakat ciftin ne kadar kasmaya ragmen cocuklari olmazken, bir petrolden destekli dolar milyarderinin 5 tane olur (e bi cu$), bunlar da bebeklerden birini kacirirlar. petrol abi de bebegi ve onu kaciranlar icin bir insan avi ba$latir, bu sirada olaylar geli$ir... avciya ve triplerine ozel bir bolum acilmasi da gerekmektedir.
 • nic cage ve holly hunter'ın dolar milyarderi arizona'dan bir bebek çalmalarının sebebi süpperdir:

  -5 çocukla nasıl baş edecekler?birisini alırsak farketmezler herhalde...
 • harika diyaloglarından bir örnek vermek gerekirse direk:

  ed(holly hunter):you mean you busted out of jail.
  evelle:we released ourselves on our own recognizance..
  gale(john goodman):what evelle means to say is, we felt that the institution no longer had anything to offer us.

  gibi şahane diyaloglarını aktaracağım komedi filmi.
 • nicholas cage'in bile bir zamanlar sac sahibi oldugunu gosteren bir film.
 • ed'in hi'a ettigi "you and me's just a fool's paradise" lafini kafadan en baba ayrilik replikleri dagarcigimin "ilk uc"une sokmus bulunan film.
 • mad max ten fırlamış gibi harleyli , kabasakala benzeyen, canavar ruhlu av köpeği ile filmi bitirmiştir coenler . kendisinden ben bile korkmuşumdur izlerken ,misal , coenler bi cinlik yaptırsaydı , aniden kameraya dönüp ateş ettirselerdi filmin sonlarına doğru , kesin koltuktan düşerdim . coenlerin diğer filmlerine nazaran daha bi komedik film olmuş bu yau , genel bi absürlük durumu var gene ama bi ön hazırlık gibi sonraki türdaş filmlerine . filmin devasa, marketten huggie* alma sekansı süperdir , john goodman lebowski deki gibi gene karizmadır bu filmde.
 • çok ince espriler barındıran, yer yer kahkaha attıran müthiş bir kara komediymiş bu. çocukluk zamanında izleyipde aklın bi köşesinde kalmasının sebebi belliymiş; bu kadar beklememek gerekiyormuş tekrar izlemek için.

  ayrıca filmdeki en komik ifadeler kesinlikle bebek junior a aittir.

  şiddetle öneriyoruz ki:
  (bkz: coen brothers)
 • coen biraderlerin ilk komedi denemeleri. deneme diyip hafife almış gibi oldum ama komedinin hasını yaptıkları film diyim. blood simpledan sonra başka bir kulvara yelken açan biraderler, başrollere sağlam isimleri yerleştirmişler. nicolas cage ve holly hunter gibi ileride yıldızlar safında yerini alacak iki oyuncu karı koca rolündeler. yan rollerde ileride coenlerin fetiş oyuncularından olacak john goodman var. alışık olduğumuz komedi filmlerinden çok daha akıllı bir kulvarda iilerleyen film senaryosu ve yaşanan olaylarla alkışı hakediyor. avcı leonard smalls karakteri ise kenide has yerini bu film sayesinde alıyor. coenler kült bir karakteri seyircisine sunmuşlar, popüler adamlar olsalar, şimdiye kadar bu adamın yeraldığı filmler çekilirdi.

  --- spoiler ---

  john goodman ve kankasının soygun sahnesi komedi antolojisine girecek kadar komik, bu da kayıtlara geçsin.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  holly hunter'ın anlamsız bir yüz ifadesi ve bakışlarla, "turn to the right" deyişi, o müthiş aksanı ve cage'in "bebek bezi soygunu" için bile izlenebilecek film!

  --- spoiler ---