• haftasonu arkadaş evinde içmeyi planlıyorum. ama kardeşi olanı (bkz: uzo) .
  • içelim ab-ı hayatı, neşe verir bedene

ne mutlu bunu icat edene

rakı içmek ayindir, icat eden bir pir

akşamları iki kadeh, sabahları bir..
  • rakıya duyduğum nefret dedemi bizden alan iki kötüden biri olmasıyla başladı. dedem mütemadiyen içerdi. parası olsun, olmasın; dertli olsun, mutlu olsun farketmeksizin bir büyük her zaman sofrasında olurdu. sofra dediğim de kış hariç mütemadiyen ya teras ya köy evinin yanındaki çardak, içeride içmezdi dedem. sofranın yanında da bir mangal, mangalın üstünde yarısını benim yiyeceğim kanatlar. para varsa tabii, yoksa sade bir cacık.

kokusundan da ayrı nefret ettim. içtikçe güzelleşir, güzelleştikçe hayattayken ele gelen tek torunu olan beni öpüp kucaklayıp dururdu ama o kokuya asla alışamadım.

sigara? ona nefretim daha büyüktü. dedemi bizden genç yaşında alan ikinci kötü de oydu. ben giderdim hep almaya tekel'e. söve söve, saya saya. keşke şimdi hayatta olsaydın da dede, karton karton getirseydim sana.

26 yaşıma kadar toplamda 2 sigara içtim. anlamadım sebebini, kim niye içer bunu derdim. kokusundan nefret ederdim, önce duymamaya sonra da sevmeye başladım. duman değil, dumanın kaynağıydı bana sevdiren. sevdikten bir hafta sonra o gitti, iki hafta sonra da ben ilk paketimi aldım.

şimdi? tüm bunların üzerine balkonumdayım. koydum koca su bardağına bir rakı, yanına bir cacık. elimde sigaram. açık havada dedemi yad ediyorum, kendimi arıyorum.

bir sigara da sana yakıyorum, şerefine dedem!
  • içmeyi beceremeyenlerin, içenlere nefret kustuğu içkidir. herkes her içkiyi içemez, dert etmeyin bu kadar.
  • bir çok alkol çeşidini içmeme rağmen beni tiksindiren tek alkol
  • en çok içtiğim içkidir ayrıca tadı da bok gibidir öte yandan kafası çok başkadır bu yüzden tercih ediyorum tadını sevdiğini söyleyen insanlar palavracı,sahtekar,düzenbazdırlar
  • rakı'ya sormuşlar ne işe yararsın diye. delikanlı'yı susturur, soytarıyı coştururum demiş.
  • içinde sarımsak olan herşeyle mükemmel giden yerli ve milli içkimiz.
  • salgın yüzünden 1 aydır içemediğim içki. evde içmeyi sevmiyorum meyhaneler de kapalı kuruduk kaldık.
  • ne zaman içsem sonraki gün tadını hatırlayıp midem bulanıyor. berbat abi ya, biranın canını seveyim ya.
hesabın var mı? giriş yap