• tekiladan sonra dunyanın en guzel ickisi...
    hele bide yanında beyaz peynirle kavun warsa...
  • (bkz: yurdum insani) = raki olarak gormu$umdur hep.
  • benim generasyonda pek icen yok niyeyse..var bi gariplik
  • icki olani nedense icilince uzer insani, hele zaten uzuntuluysen bashlarsin aglmaya... bak! bak dinle! bennn..! diye konushmaya...
  • raki+domatesli makarna = noldunu anlamamak
  • raki nedir ?

rakı; yalnızca suma veya tarımsal kökenli etil alkol ile karıştırılmış sumanın, 5.000 litre veya daha küçük hacimli geleneksel bakır imbiklerde, anason tohumu (pimpinella anisum) ile ikinci kez distile edilmesiyle üretilen distile alkollü içkidir.

rakı üretiminde kullanılan suma, üzümünün tat ve kokusunu korumak amacıyla hacmen en fazla % 94,5 alkole kadar distile edilmiş üzüm kökenli distilattır.

21 ekim 1995 tarih ve 22440 sayılı resmi gazete’de yayynlanarak uygulamaya konulan “türk gıda kodeksi” distile alkollü içkiler bölümü’nde belirtildiği gibi türk rakısı sadece türkiye’de üretilir.
  • iki gun sonra vazgecip tekrar icersiniz (tecrubeyle sabittir)
  • derler ki, rakinin mezesi muhabbetidir. her ne kadar bar ortaminin muhabbeti de guzel olsa da, raki meyhane ya da arkadaslar arasinda raki sofrasinda icilir.
    ben sahsen taksimdeki herhangi bir barda raki icenlere acimakli gozlerle baksam da, bir de "barda raki icen adam/kadin" tiplemesi var hayatimizda ki sormayin gitsin dertliyim.
  • yeni raki turkiye cumhuriyetindeki adi
    italyan modeli sambuca
    yunan modeli uzo
    farklari shekerlilik ve yumshaklik dereceleri
hesabın var mı? giriş yap