2484 entry daha
  • rakı şöyle içilir, adabı vardır diyen insan.
  • yemek. yemekle rakı içilmeyeceğini düşünüyorum. bence rakı meze ve meyveyle içilen bir içki. diğer türlü aşırı şişiriyor, rakının tadı kaçıyor.
  • güzel yemekler
    güzel mezeler
    güzel manzara
    güzel müzik
    buz...
    başka hiçbirşeye ihtiyaç yok.
    hele ki rakıya ıyykk öyyykk yapanlar bis.ktirin lütfen
    içki diye kremalı likör için (baileys) ballı tenesse bişeysi için ( jack daniels mısırdan yapıldığı için bourbon sınıfına girecekken kömürden süzüldüğü için bourbonda olamıyo hah hah)
    vodka red bull için aq ama şekerden iğdiş olmuş ağzınızı o da kesmez iki de küp şeker atın .
  • adabini bilmeyenler
    ağzı ile içmesini bilmeyen yaratıklar
  • rakı cevabı bulmak için değil soruyu unutmak için içilir.
  • rakı içmeyip bütün mezeyi sömürürken
    “aynen abi, sana kız mı yok hacım, kendi kaybeder başgan” kalıplarını kullanan hırbolar.
  • çay heralde ya. hiç anlamadım çayı
  • çay, nerden uydurdularsa ara çayı diye.
  • çay
    ne zaman masa adetine girdi, neden girdi, amacı ne hala anlamış değilim.

ayılmak için diyen var, lan ayılacaksam neden içiyorum, sıcak iyi gidiyor diyen var, lan o zaman neden buz gibi rakı içiyorum, midemi bastırıyor diyeni var, rakıyla neden o kadar çok yemek yiyosun?

sülale ağır rakıcı, kendimi bildim bileli (en az 35 sene) evde, meyhanede rakı sofralarında büyüdüm, 5 - 10 sene öncesine kadar arada çay içene ve çay servis edene rastlamadım.

benim anlamadığım bir istanbul adeti mi acaba? yoksa bunu da rizeli müteahhitler mi getirdi bize?
  • tripcan tipler, mod düşükken eğlenmek için can atan modeller, humus, kokmayan mumlar
66 entry daha
hesabın var mı? giriş yap