• rakı seven kadın ile birlikte,
    köşedeki salaş balıkçıda,
    pikapta müzeyyen abla'mızın sesi eşliğinde,
    bi' yarım ekmek soğanlı yiyebilirsiniz.

lakin şarap seven kadını bu balıkçıya getirir,
    bir de üstüne şarap isterseniz,
    balıkçı nuri abi sizi sopayla kovalar mazallah.
  • aslında karşılaştırmaya konu olmayan kadındır bunlar. zira; yerine göre rakı yerine göre şarap içen aynı kadın bile olabilir bu.
  • rakı seven kadın nikon'dur, şarap sevense canon.
  • hangisini seveceğin konusunda beni ikilemde beni bırakan kadınlardır.
  • rakı seven mastika da içebiliyorsa şarap seveni döver. ama şarap seven köpek öldürene dayanabiliyorda sıkı kapışma yaşanır.

(bkz: kendimden biliyorum)
  • rakı seven; hasret çeken,

şarap seven; aşık olan kadındır..
  • rakı seven kadın candır, şarap seven canan..

rakı seven fava, ahtapot salatası, şakşuka ve sair mezeleri yapıp ikram ediyorsa ömrünüzden ömür alsındır. şarap seven; kış gecelerinde tarçınlı - elma kabuklu sıcak şarap sunabiliyorsa, maria callas dinliyorsa yanınızda, bazı zaman müşterek yalnızlıklardan hoşnutsa ve çoğulluklar devşirebiliyorsa ömrünüz o'nun olsundur..

güzel bakıp, güzel gülsündür şarap seven kadın, kasım kasım kasılmasındır.. limon ağaçlı - gece meltemli şen bahçelerde şakımayı da yağmurlu güz alacalarında sizinle birlikte pikaptaki eski kırkbeşlikler döndükçe hüzülenmeyi de bilsindir rakıyı seven kadın.. erkek hoyratlıklarına, bayağılıklarına çakırkeyflikten galyanla özenmeyip "kadın" oluşuna yakışır eksiltsindir kadehleri..

dertlerin, gamın terkisine atlayıp çıkılacak yolculukların ortasında, büyüyü - uyumu bozmadan yoldaşlık etsin, yalnız bırakmasın ne biri ne öbürü..
  • yan yana gelseler şarap içen kadın 'eh mirim bu şarap da 19..' demeye kalmadan, rakı içen kadın 'sen ne diyorsun yapraam' der. öyle de içten işte.
  • iki kadın da aynı bedende yaşıyorsa, gecenin sonunda sarhoş olması kaçınılmazdır.
  • şarap seven kadın, romantizmdir, kur yapmaktır, sevgilidir, sevişmektir. başbaşa kalmaktır, aşktır.

rakı seven kadın eştir, dosttur, muhabbet etmektir, gizlin saklındır, bazen başbaşa bazen kalabalık olmaktır.

velhasıl kelam, hem rakı hem şarap seven kadın bir de üzerine seni seviyorsa bir ömür mutlu olmaktır.
hesabın var mı? giriş yap