şükela:  tümü | bugün
  • şarap seven kadın der ki;

-şu rakıdan ne tat alıyorsun anlamıyorum? şarap varken rakı mı içilir?

buna cevaben, rakı içen kadın şöyle der;

-şarap gerçekten de güzel ve hoş bir içki. lakin ben buna alıştım, öyle devam ediyorum. hem, her şarabın farklı bir tadı var. rakı ise az çok niyetini belli ediyor, sanırım tutarlı bulduğum için onu seçtim.

kısa olduğu kadar, yoğunluğu da had safhada olan bu diyalogdan çıkaracağımız sonuç;

şarap aşk gibidir, içince gözün ondan başkasını görmez olur. rakı ise, sevgi gibidir. bir çok halde tezahür edebilir. hataları mazur görüp, diğerleri ile empati kurabilmeni sağladığı gibi, ağır abi moduna da sokar.
  • ikisi de bira içtikleri bir gün seviliyorlar en çok. rakı veya şaraptan sonrası ayrılık.
  • şarap seven kadın aşk'ı,
    rakı seven kadın sızı'yı biliyordur.

aşk'tan sonrası şarap, şaraptan sonrası ayrılık, ayrılık sonrası ise rakı.
  • rakı içen kadın kırodur. şarap için methiyeler düzemesem de çok daha elit olduğunu söylebilirim. kimse çıkıp rakı içen kadın candır geyiği yapmasın. bu kızlarla iddia programına baktığımız zaman, işte biz o gün tükeneceğiz.
  • rakı seven hatun, şarabı kulağına damlatır lan.

edit: ikisi de candır, ikisi de ayrı ayrı güzeldir ve lazımdır. ömür ne mum ışığında ne de rakı sofrasında geçer. başını yaslayabileceğin bi omuz yoksa ihtiyaç duyduğunda, yaşamış sayılmazsın zaten. neticede karşılaştırmak saçma, sana çirkin bana güzel, bana afet sana külfet...
  • kadının rakı içmesi bana göre kadının esnaf lokantasında az kuru az pilav sipariş edip ekmek banarak yemesi kadar kıroca bir eylemdir. rakı içerken bir de tespih çekip "lan"lı cümle kurdu mu kıroluğun nirvanasına ulaşmış olurlar. şarap içen kadın ber zaman daha eleganttır.
  • masada elleri olduğu müddetçe herşey güzeldir.
    " masada çay bardakları ve senin ellerin olsun. "
  • rakı içen kadın ağzının tadını biliyordur ve mezeden iyi anlar, kolay sarhoş olmaz; şarap içen kadın romantiktir, tadında içmeyi sever,peynirden anlar ve evde beyaz leblebi bulundurur.ayrıca rakı içen kadın muhabbetin dibine vurur, sohbetine doyum olmaz."bir de rakı şişesinde balık olsam"
  • ikisi de güzeldir.