şükela:  tümü | bugün
  • birinin birine rakı içme teklif ediş söylemidir.

dünyanın en güzel sorusudur. dünyanın en güzel cevabı ise (bkz: evet)
  • ev ortamında rakı üretmek isteyen birinin ortak arayışı sırasında arkadaşına yönelttiği soru.
  • yapalım tabi, şimdi bana 1 litre etil(etanol) alkol al kardeşim, 250cc olan anason aroması ya da esansı var onu da internetten bulursun, hah geldiyse hemen aç onu, bir tane şırınga al şöyle irisinden, hah onla 25cc çek güzel kardeşim, tamam. şimdi aldık ya o alkolü getir buraya, şurada ufak bi cam damacana olacaktı 3 lt civarı, onun içine dökelim alkolü, üstüne de bu 255c anason esansını ekle, şimdi işin zor yanı var ben yapmam isteyen sensin, şimdi 5 dakika çalkala o damacanayı, bu arada ketıla koy suyu ısınsın az biraz, on tane küp şeker hazırla bu arada, hazır mı? tamam şimdi ketıldaki su biraz ılıdıysa al onu güzelcene erit şekerleri ufak bir bardakta, şekerli suyumuzu şu boşalmış 1 litre alkol şişesine koyalım üstünü de su ile tamamlayalım, ohh mis, şimdi damacana şişemizi getir buraya, tut huniyi ben şu 1 litre şekerli suyu 1 litre anasonlu alkolümüzün üstüne boşaltayım, hah tamam, şimdi yine sana çalkalama işi düşecek başla bakalım 5 dakika sonra görüşürüz, kollar yoruldu değil mi, işte böyle zahmetlidir 2 litre lezzetli rakı işi, afiyet olsun.

edit: kör mör demeyin yıllardır bu şekilde oluyor, kör olan birini kendimde dahil görmedim, bakın halen ekrana bakıp yazabiliyorum.