şükela:  tümü | bugün
  • bence usülüne göre yapılmış haydaridir.
  • rakının asaleti, vodkanın sertliği, tekilanın seksiliği, biranın varoşluğu vs vs.

oturun zıkkımlanın işte be, amma anlam yüklediniz.
  • (bkz: tarator)
  • haydariden sonra biber borani gelir.
  • her mezenin tadını eşit ölçüde bozacağından aramanın gereksiz olduğu mezedir.
  • rakıyı sevmem. lakin sofrada humus ve kalamar varsa 1 büyük icebilirim.
    (bkz: hassas nokta)
  • mezeyi asaleti falan bilmem de rakının yanına kavundan daha çok yakışan bir şey görmedim ben şu hayatta. buz gibi soğuk rakının yanına yine güzelce soğutulmuş mis kokulu kavun. bu ikili resmen orgazmik ikili, bildiğin motherfucker. şu dünyada envai çeşit alkol almış, yanında farklı farklı sayısız şey denemişimdir. en kaliteli şaraplar ve peynirler, kırmızı şarap ve kırmızı et kombinasyonları, viski - çikolata, viski - beyaz et, aklıma gelmeyen niceleri hepsi bir kenara rakı kavun gibi bir ikili gerçekten yok. aslında bir de rakı balık gerçeği var, zaten balığı rakısız yerseniz ağlar. ayıp edersiniz.
  • kimse kusura bakmasın turşudur. ben rakının yanına yakışan böyle güzel bir yiyecek çeşidi tatmadım görmedim.
  • asaletinden bağımsız olarak deniz börülcesi ve fava inanılmaz eşlikçidir. elbette ezine ceteris paribus dahilinde.
  • eroindir. beğenmezseniz bile üstüne geyik döner, yine de mezelik görevini hakkıyla ifa eder.