şükela:  tümü | bugün
 • turnuva olarak uzun soluklu ve lig tarzı olması nedeniyle bir hayli ilgi çekici olan, puanlama sistemiyle de marjinal halı saha turnuvası. ancak turnuvayı yapan ademoğullarının bir hayli yanlı olması, çifte standart verdikleri kararlar turnuvaya çekilmez bir hal aldırmaktadır ve buna mukabil bir çok takım oluşumdan ayrılmıştır.

  (bkz: 2 sarı karttan atılan oyuncuya 3 maç ceza vermek)
  (bkz: sert oynayan takımdan 5 puan silmek)
 • ayarladıkları maç ıcın gıttıgımız sahanın ve saatin baskalarına verılmış oldugunu gorunce takımca dumura uğratan ve bızı orada öylece ortada bırakan liseli ergen organizasyonu.
  bir de sitenin girişinde "tff" desteğinin olduğunu belirten birşey var ama tff ile uzaktan yakından alakaları yok. hakemleri ise tek kelimeyle rezalet. şöyle ki, senelerdir turnuvalara katılırım. ama oyuncuya fırça atıp bağıran çağıran hakemi ilk defa gördüm. adam utanmasa iki de tokat atacak, üstelik parasını ben verdiğim halde.

  hayır bir de bu kadar şeyden sonra hala en iyi olduklarını iddia ediyorlar. (bkz: güleyim bari)

  tanım: futboldan soğutan saçma sapan bir futbol turnuvası.
 • halı saha için adam, saha, hatta hakem gibi gereklilikleri bulup size sunan oluşum. günden güne de büyüdüğünü görüyoruz ki bunlar güzel şeyler. ancak daha mantıklı bir fikstüre geçip hakemle oynayan abileri* liglerden arındırırlarsa daha da leziz olacağına hiç şüphe yok.
 • hakkında çok fazla yorum veya reklamının yapılmasına ihtiyaç duymayan "halı saha maçı organizasyonu" sitesi.

  takımınız varsa ve kendinize güveniyorsanız giriyorsunuz siteye, rakibinizi buluyorsunuz ve kimin terzi, kimin boy ölçüsü alınacak müşteri olduğunu futbol oynayarak öğreniyorsunuz.

  şerefsizim benim aklıma geldiydi denebilecek bir uygulama ancak yöneticileri ve sahipleriyle tanışıp neler yaptıklarını, ne kadar büyüdüklerini ve çalışma sistemlerini kalitelerini görünce "akla gelmekle bitmiyor bu iş" dedirtiyor.

  şöyle başlayayım; organizasyonları içinde yaptıkları çoğu şey ve lig benzeri yapılanmayla oluşturdukları sayfa, oyuncu profilleri olsun maç fotoları vs. olsun dünyanın çoğu prof. liginde dahi yok. oyuncu olarak tercih edilmesi ve arkadaşlara "hacı bak ben böyle oynarım" denmesi için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

  öte yandan kendilerine yöneltmiş olduğum sorulara aldığım cevaplar doğrultusunda "hırs evet ama kasaplık hayır" mottosunu benimseyerek bu konuda da oynayanların sağlığını maddiyatın önüne koyduklarını ve sürümden kazanmak yerine kaliteli bir organizasyon ağı kurmayı tercih ettiklerini bilmek, haftanın 4 günü halısaha maçı yapan biri olarak beni hem mutlu etti, hem de şaşırttı. insanlar istediği gibi düşünebilir ancak canım ülkemde hemen her meslek kolunda "kolay para" olarak düşünülen "sürümden kazanma" mantığına sahip olmamaları gerçekten ilginç. belki de kaliteli ve sağlam adımlarla büyümelerinin sebebi budur; incelenmesi lazım.

  çok uzun satırlar harcamam lazım yaptıklarını teker teker anlatmam için; merak edenlerin girip görmesi lazım. aslında herkesin en azından meraktan girip bir bakması lazım.

  takımına güvenen gençler için turnuva finallerini genellikle türkiyenin meşhur stadlarında yaptıklarını söylemem lazım; bu şekilde başarılı olduğuna, halı sahada van basten'im ben diyebilecek kadar iyi olduğuna inanan yurdum insanına, belki de tuttuğu takımın stadında, tezahürat yaptıkları oyuncularla aynı çime basma şansı tanıyorlar.

  tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
 • gün geçtikçe yaptıkları organizasyonu geliştiriyorlar. devamlı bu siteyi kullanıp ligde çok maç yapan takımlara indirim yapmaları gerekiyor. haftada iki maç yapan takımları eğer sponsorları yoksa çok zorluyor. sponsoru olan takımlar fazla maç yaparak haksız rekabete yol açıyor.
 • bugün ilk defa katıldığım organizasyon. güzel bir şey yani rakip bulma derdi yok saha alma derdi yok puanlama sistemi gol krallığ falan bir kere halı saha maçı ayarlamaya çalışan gencin dramından kurtarıyo sizi var mı ötesi?* video olayını biraz daha geliştirmeleri lazım yalnız bütün maçı çekmiyorlar öyle olunca da bazen çok güzel goller boşa gidebiliyor. bir de sitesinde büyük puntolarla yazdığı ücretsizdir ibaresi tamamen yalan normalde 85 lira olan sahada takım başı 70 lira alıyolar. helali hoş olsun ama siteye kocaman ücretsiz yazmasalardı daha etik olurdu sanki.
  edit: puan sistemi çok adaletsiz. kazanınca 3 puan alıyorsunuz ama kaybedince de 3 puan gidiyor. taban puan 50 ve bunun altına düşmüyor puanınız. tamam maç sayısındaki dengesizliği bunla kapatmak istemişler ama diyelim siz 10 maç yaptınız ilk 5 maç galibiyet altınız sonra da 5 maç arka arkaya mağlubiyet puanınız 50 oluyor başka bir takım ilk 9 maçı kaybedip son 10. maçı kazandı onların puanı 53 oluyor. daha adaletli bir puanlama sistemi bulsalardı daha güzel olurdu gibi.
 • özellikle puanlama ve güce göre rakip belirleme sistemi çok iyi. bir üniversite bitirme projesi olarak düşünülmüş okul tarafından kabul edilmeyince hayata geçirilmiş.
 • kesinlikle uzak durulmalıdır.
  istabul bölgesinde bünyesinde barındırdığı hakem hüseyin nergis adlı kişi tarafından maçlar taraflı oynanmaktadır. maç içinde rakip takımın baskısı altına giren ve maç içinde ki her olumsuzluğa göz yumabilen bir hakemdir.saha içinde kasıtlı aldığınız tekmelere ve tehditlere karşı tepkisini koyamaz. hatta baskısından etkilendiği takım, takımca rakip oyuncunun üstüne gelirken, evet bunlar bildiğiniz halısaha maçında oluyor. bu organizasyon işte böyle bir şeydir. üç beş tane futbol oynadıklarını zanneden insan müssevveddelerinin takım kurduklarını zannedip, sesi çıkamayan hakem sıfatlı insanları cahillik ve insanlıktan uzak davranışlarla etki altına aldığı saçma sapan, rezalet bir oluşumdur. şikayet maillerini asla dikkate almazlar, yapılanlar herkesin yanına kalır. belki öldürülebilirsiniz, panik yapmayın bu işin fıtratında var. can güvenliği yoktur, daha apaçi olan hayatta kalır.
  kesinlikle uzak durulmalıdır.
 • ödediğiniz paranın %25 - 30u direkt organizasyon ücretidir. 200 liralık sahayı 150 size 150 rakibe 300 liraya geçirirler