• albüm kartonetinde söz yazarlarının, bestecilerin, aranjörlerin ve mix, mastering filan bunları yapan insanların isimleri yazan, ama enstrümanları kimlerin çaldığı yazmayan demet akalın albümü. çok dikkatimi çekti, acaba hiç canlı enstrüman kullanılmadı mı albümde dedirtmiştir.

şarkı listesi:

1- hayalet (söz-müzik: gülşen - düzenleme: ozan çolakoğlu)
    2- nazar (söz-müzik: gökhan özen - düzenleme: ozan çolakoğlu)
    3- altın kafes (söz: özlem argon - müzik: reşit gözdamla - düzenleme: murat yeter)
    4- 50 cevapsız arama (söz: berksan - müzik-düzenleme: turaç berkay özer)
    5- damga damga (söz: murat güneş - müzik-düzenleme: volga tamöz)
    6- gazino (söz-müzik: murat yeter&sirel - düzenleme: murat yeter)
    7- ah ulan sevda (söz: ayla çelik - müzik: gökhan tepe - düzenleme: erhan bayrak)
    8- vereceksen ver (söz: şebnem sungur - müzik: ayla çelik&gökhan tepe - düzenleme: erhan bayrak)
    9- bu defa son (söz: gözde ançel - müzik: buray&gözde ançel - düzenleme: erdem kınay)
    10- cinayet (söz-müzik: gökhan özen - düzenleme: taşkın sabah)
    11- dürbün (söz-müzik: sinan akçıl - düzenleme: okan akı)
    12- rakipsiz (söz: murat güneş - müzik-düzenleme: volga tamöz)
    13- kaybedenler kulübü (söz-müzik: gökhan özen - düzenleme: turaç berkay özer)
    14- hürmetler (söz: murat güneş - müzik-düzenleme: volga tamöz)
    15- tabu (söz-müzik: berkay şahin&berk telkıvıran - düzenleme: çağrı telkıvıran)
    16- efeler (söz-müzik: ayla çelik - düzenleme: erhan bayrak)
  • altin kafes en favorim sonra kaybedenler kulubu ,cinayet,tabu,hayalet
  • ah ulan sevda şarkısıyla direkt olay yaratmış albüm... diğerlerine daha bakmadım bile... şarkı çok iyi mutlaka dinleyin derim sevgili popseverler...
  • an itibariyle malum ortamlardan dinlenilebilen demet akalın albümü. eskiden kendisini sevmezdim ama son 1.5 senedir baya takdir ediyorum. çok çalışkan, ekibine ve projesine bu kadar sahip çıkması da bence ayrı bir tebrik konusu. klasik demet akalın albümü 2-3 şarkı gerçekten çok güzel. genel olarak pırlanta'dan daha çok beğendim. hayalet desen zaten efsane olmuş. gülşen müthiş şarkı yapmış.

demet akalın albümü de yorumladığına göre sitedeki misyonumu tamamladım gibi...
  • kim ne derse desin oldukça başarılı bulduğum, dinledikçe dinlettiren demet akalın albümü. favorilerimi arasinda elbette nazar, damga damga var. ama beni özellikle kendine çeken birkaç şarkı var; bu defa son, 50 cevapsız arama ve efeler. bunlara ayriyetten hastayım.
  • 21 yaşındayım, demet akalın'ı ne tanırım, ne de müziğini dinlerim. iyi insan kötü insan demek haddime değil. fakat bir insan nasıl bu kadar hayal ve amaç yoksunu olduğu halde, kendisini sanatçı olarak, müzisyen olarak tanıtabilir? bir çok albüm dinledim şu yaşıma kadar, tarz ayırmadan, güzel müzikleri hep kovaladım.. yeni bir şeyler bulduğumda hep mutlu oldum.. dinleme arzum arttıkça arttı. ve benim bildiğim kadarıyla, eğer bu bir demet akalın albümü ise, bestelerin, sözlerin en azından bir tanesinde sevgili sanatçımızın adını görmek isterdim.. ben bu hanım efendinin canlı bir performansına da şahit olamadım. müzik bilgisinden yoksun, üretmekden yoksun, ses den yoksun bir insan nasıl sanatçı diye anılabiliyor, nasıl bir beste ya da sözü kendisine ait olmayan albüm, bu hanfendinin adı ile anılıyor? düşünüyorum, düşünüyoru, düşünüyor, düşünüyo, düşünüy, düşünü, düşün, düşü, düş, dü, d...
  • ilk dinleyişte ilgimi çeken şarkılar nazar,altın kafes,hürmetler ve 50 cevapsız arama oldu.özellikle nazar baya hit olacak gibi du bakalım.ayrıca gülşen şarkısını da hiç sevemedim o kadar reklamını yapmıştı ki halbuki.albümdeki ayla çelik şarkıları da aman aman sarmadı beni.ayla çelik'in kendi albümünde okuduğu altın sarısı demet için efso bi çıkış şarkısı olabilirmiş üstelik.
  • damga damga,kaybedenler kulübü,bu defa son
    bu üç şarkısı da çok iyi olan albüm.
  • demet akalın'ın 7 kasım'da piyasaya çıkacak olan 20. yıl özel albümü.
  • olmamış albümdür. zaten tüm şarkıları birbirine benziyorken bu albümde neredeyse şarkılar arasında fark yok. pırlanta da bile slow, orta ve haraketli şarkılar vardı. bu albümün tüm temposu aynı neredeyse. rakipsiz deyip hande yenere mesaj veriyor. mor albümü en azından günümüz gece kulübü kültürüne uygun yapılmış. bir amacı var. bu albüm biraz yapmamız lazım tarzında yapılmış gibi geldi. birde arkadan gelen soundlar çok çakma geldi. hatırlamadığım tüm müziklerin girişlerini sentezlemişler.

kısacası çalıntı ve sıkıcı bir albüm. hayalette gülşen'in etkisi göze çarparken keşke onun albümünde dinleseydik dedim. ona daha çok yakışırdı. vereceksen ver şarkısı kesinlikle deniz sekiye çok yakışırdı. en sevdiğim şarkı nazar oldu. birkaç şarkı daha var onun dışında çoğu şarkı 1-2 ay sonra aklımda kalmaz. için ilginci de dinlemeyecek kadar kötü şarkı yok. bir iki şarkı parlatıp gerisini sallayabilirdi. başarılı mı başarısız mı karar vermedim.

hürmetler: orada rahat mısın? sevgili taklidim. beni yaşatırken mutlu musun. diyor. benim aklıma hande yenerden başkası gelmiyor.
    kaybedenler kulubü: bu sene bir şarkı vardı girişi aynısı o şarkıda nakarattı bulan yeşillendirsin.
hesabın var mı? giriş yap