• haydari tartışmasız. beyaz peynir, kavun.
  • sadri alisik filmleridir, konu tartismaya kapali benim adima-
  • salgam suyu acili lutfen.
  • bir çift kiraz dudaktır, başka da bir şey değildir.
  • humus aşkım.
    peynir de olsun.
  • (bkz: humus) kendin yapacaksın ama.
  • kavun ve peynir ikilisi.
    varsa başka ekleme şansı şakşuka.

karpuz asla değil yazmayın..
  • en güzelinden bir kaç dost
    kavun-haydari-peynir

diğer sayacaklarınız ekstraya girer, olsa da olur olmasa da olur.
    ve acılı şalgam
  • deniz börülcesi kesinlikle
    edit: deniz börülcesi ve şakşuka diye değiştiriyorum entry 24 beğeniden sonra :)
  • tabi ki deniz,balık,kavun ve kadındır.
    önden balığını yersin ve balığın az bir kısmını rakılık meze olarak bırakırsın ve yanına lakerda,kalamar ,karides ve ahtapot söylersin.
    evet balıkla rakı içilmez ama rakıyla balık içilir.önden balıkla karnını doyurursun o arada çok az rakı alırsın,yemeğin sonunda hızlanırsın.oryantal müzik de son mezesi olur.

bir de herkesin bilmediği denizli yöresinden acılı,sarımsaklı ekşili güzel bir meze tarifi yaparsanız vazgeçemiyeceğiz bir meze olacaktır.ekşiliğini limon,erik ekşisi hatta sirke ile de sağlıyabilirsiniz.ama en çok koruk ile nar ekşisi yakışıyor.
    gelin turşusu

edit: birileri kadın yazdığım için küfretmiş,kötü söz sahibine aittir.herkes neyse kendini yazar.meze kelimesi yunancadan gelir ve 'ortada olan' demektir.herkesin bildiği 'rakının en güzel mezesi muhabbetdir' sözü artık atasözü olmuştur.meze mecazi olarak da kullanılan bir kelimedir.ayrıca başlıkta arattım 83 suser de 'kadın'demiş.tabii rakı herkesle içilmez en başta bu ağzı bozuklarla içilmez.
hesabın var mı? giriş yap