şükela:  tümü | bugün
  • hay sizin rakı içme ritüelinize amk. amma kastınız lan. alt tarafı içip içip ya mutlu olacaksın, ya kederleneceksin, sohbet edeceksin, sevinç ya da hüzün paylaşacaksın. bu kadar yani. neyin kasıntısı oğlum bu. masanızdaki ayı gibi yiyen adama da tepkinizi gösteremiyorsanız gelip buraya zırlamayın.

imza: 5. kadehinde dahi ayı gibi yiyen zat.
  • bir avuç beyaz leblebi ve iki dilim izmir tulumu kafi.
  • bizim oralarda bu duruma gelenlere "kelle olmuş" diyorlar.
    artık ne yediğini bilir ne içtiğini bilir, bir bardak kolonya verseniz bir dikişte bitirecek duruma gelmiştir.
    biraz ilerisi alkol koması ve olasılıkla ölümdür.

"ne içiyorsanız için ama ağzınızla için."
  • (bkz: #78881639)
    (bkz: #78861522)
    (bkz: #77488617)
    (bkz: #77442158)
    (bkz: #78870797)
    (bkz: #77348576)
    (bkz: #77348033)
    (bkz: #77122109)
    (bkz: #77121069)
    (bkz: #76633248)
    (bkz: #76533883)
    (bkz: #76444045)

anladık bilader alkol içiyorsun. rakının adabı vardır, bira güzeldir falan. yeter artık da. bi eskimediniz ha.
  • rakı masası edebiyatı yapan geri zekalılardan neden nefret edilmesi gerektiğini gösteren eşik.

alt tarafı yarım yoğurtla rakı içiyorsun amına koyim. neyin tantanası, neyin edebiyatı bu.

asıl böyle embesillerin bulunduğu masadan uzaklaşın.
  • içimizde kalanları,sevdiklerimizi,dertlerimizi meze yaptık bırak masaya meze gelmesin bir de ona para vermeyelim diyerek karşılık verdiğim,cimrilik içeren önerme.
  • aşırı klişe birşey diyeceğim ama rakının en güzel mezesi sohbet, dostlarla edilen muhabbettir. ben rakıyı evde oturup yalnız başına içeni, alkolikler dışında görmedim. fakat böyle bir eşik olduğu da doğru. ben (şu anda direkt yaşayarak yazıyorum bunu) 3 dubleden sonra artık meze falan aramadan lıkır lıkır rakıyı götürüyorum. ancak kendini içirecek rakı da. misal yeni rakı sert kaçar yalnız içmek için. yeşil efe, yeşil tekirdağ falan yalnız da iyi gidiyor.
    ben 5 duble limitini aşmamaya çalışıyorum. 5 duble üstü cila bira.
    bu girdiyi yazdığım şu anlarda son dublemi içiyorum, ev yapımı biralara geçiş zamanı :)
  • wifi + youtube olduktan sonra çok kolay.

bir fenerbahçeli olarak denizli maçı, 3 temmuz 2011, 12 mayıs 2012 gs maçı ile ilgili videoları açtığım anda susuz bile içerim rakıyı.

ama şimdi öyle mi, açıyorum şu videoyu keyiften lıkır lıkır içiyorum rakıyı.
  • benim için başlangıç, eşiktir. rakıyı genelde her cumartesi susuz ve mezesiz, hava sıcaksa rakı bardağına sadece buz koyup soğuksa biraz sulandırıp içerim. 35' liğin yarısında mide kazınır varsa bir kalıp kelle peyniri, yoksa sek beyaz peynir yer devam ederim. bilgisayar başında ona buna sararım, eski defterleri açar kırdığım kalpleri onarırım, o hafta içinde üzdüğüm tüm kişilerle barışır, önümüzdeki haftaiçi tekrar kırmak üzere gönüllerini alırım. benim için keyif budur. yemişim adabını, usulünü.
  • gelen her zamla git gide yükselen eşiktir.