şükela:  tümü | bugün
  • hindistan folklöründe mezarlıkta yaşayan ve büyüler yapan yarı insan - yarı hayvan iblisler olarak tasvir edilirler.
  • adnd'nin en pislik yaratiklarindan biridir.. belli bi levela gelene kadar (ki tavsiyem 2 basamakli olmasi o levelin) uzak durmaya calisilmalidir.. genelde kaplan/insan karisimi bi goruntuye sahiptir.. cok uckagitci olur, illuzyon ve bilimum kafa oyunlariyla sizi yamultmaya calisir.. belli miktarda wizard ve priest yeteneklerine sahip olup kendisine yollanan 8. level alti buyulere gulup gecer (boylece priestler maymun oluyo her halikarda).. +1 silahlarla vurulabilirken sadece, +3'un alti normalin %50'si zarar veriyor.. toru topu 3000 xplik bi yaratik icin hos olup, greater rakshasa kismi hepten abariyor..
  • blessed crossbow bolt unu yiyince anında ölmeleri gibi garip bir dez avantajları da bulunmaktadır.
    fakat 3rd ed. da bless silahlara yapılamadığından ve bless weapon büyüsü sadece paladin de bulunduğundan, bu durum son derece saçma olması bir yana avantaj haline gelmektedir. çünkü crossbow kullanan bir paladin delikanlı değildir mantığı ile düşünürsek bir rakshasanın karşısına böyle bir kişinin çıkma olasılığı nerdeyse bulunmamaktadır.

    hint mitolojisinde insanların ve tanrıların düşmanı olarak geçerler. ramayana adlı eserde tanrı vishnunun yedinci avatarı olan ramanın hikayeleri ve rakshasalar ile olan savaşları anlatılmakradır. yine efsanelere göre süt içip insan eti yerlermiş.
  • ravenloft'ta sri raji adli domainin lordu olarak kullanilmi$ yaratik.
  • cogu zaman yarı tanrı niteligine sahip yaratiklardir.sehvet du$kunlugu, zorbalık, yalancılık gibi kötü karakterleri onları tanrılardan ayıran en belirgin ozellikleridir.üç ba$lı, ayı boyunlu, parmaksız vb gibi gibi degi$ik formda olanları da vardır.istedikleri sekle girebilme yetenekleri, insanlarla olan ili$kilerinde avantaj kazandırmaktaydı.
hesabın var mı? giriş yap