şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: raksnet)
  • raksnet diye bisi kalmadı zaten gedik.net oldu o da
  • hiç bir zaman unutmayacağım. nasıl unuturum ki?... bir çok insanın ilk chat öğrendiği mekan. ilk terminalimiz. interneti gelistiren ve bize sımsıcak dostlukları bırakıp yok olup giden yer...
    raksnet stili yarattı...
  • #zurna öncesi güzel yılları anımsatan uzak bir hayal.
  • bir hayal olarak başladı. ilk çekirdek grup içinde olmak halen onur veriyor. ülkemizde internet nedir bilinmezken ve çoğu insan interneti bir ilaç adı sanarken chat yapmanın ayrıcalığını ve keyfini bize yaşattı. kiko'yu bu dünyadan aldılar ama o hala o efsane olan serverin kayitlarinda yaşıyor. ayrıca ciddi profesyonel bir çok internet dehası da bu sıralardan yetişmemiş miydi?
  • bir zamanlar müdavimi olduğum mekandır.. o mekan dağıldığında kitleler de dağılmış ve bir kısmı server admin gandalf yada nam-ı diğer gumba'nın mekanında toparlanmıştır.. farklı bir kültürün temel taşıdır..

eski raksnet'cilerin bir kısmı ile sözlük bünyesinde karşılaşmak halen mümkündür..
  • mirc ile tanisir tanismaz kesfedilen, uzun sure muptelasi olunan, sanal sohbet ortamlarini bize ilk getiren server..yillar sonra bilgisayarima mirc kurup baglaninca adini hatirlamakta zorlandim once..biraz zorlayip adresini de bulunca gordum ki acinasi hallere dusmus..eskiden yuzlerce kanalda binlerce insan olurdu..simdi 5 kanalda topu topu 25 kisi var..
    hey gidi hey..ilk sanal arkadasimi raksnet'te lovegirl diye bi kanalda bulmustum..adi ilayda idi..
  • bu basligi gormek soke etti beni unuttugum bi donem...hala gorustugum bissuru arkadasimla raksnetin irc serverinda tanismisimdir...sonra bigun mirc baglanmadi falan ulan nooluyo dedik bi sure soora hooop hep beraber ada.net in irc serverina kaydik.. #izmir di, superdi
  • 10 parmak klavye kullanmama vesile olan , türkiye'de irc'ye altın çağını yaşatmış , yolda görsem hala ümüklerini sıkacağım kadar nefret ettiğim bir o kadar da sevdiğim insanların bir zamanlar ikamet ettiği server