şükela:  tümü | bugün soru sor
 • japonya menşeeli online alışveriş sitesi.

  online alışveriş dünyasının en büyüklerinden ama neye yarar? japonya dışına gönderim yapıyorlar ama sitede ingilizce dil seçeneği yok. rinkya'da olmasa öyle kalacağız.

  http://www.rakuten.co.jp/
 • kim demiş ingilizce dil seçeneği yok diye: http://global.rakuten.com/

  ayrıca alacagınız ürünü otomatik olarak türk lirasına ceviren alışveriş sitesi.
 • her halt satilimakta... tamam abartmayalim... guncel hayattaki hemen hersey var... ama eksikleri de var... misal rakuten bankacilik islemlerinde havale hizmeti veriyor, kredi karti duzenliyor ama doviz al-sati yok...

  kisaca bir alex degil.

  http://www.rakuten.co.jp/

  bu arada 2011'de yalnizca japonya'da 500 white collar istihdam etmistir. hatta 2 de turk var aralarinda benim bildigim...
 • su anda dunyaya acilan japonya'nin online alisveris sitesi. birkac yila adini duymayan kalmayabilir.
 • baya pahaılı bir site.
 • takimi ligi kazandi diye cilgin indirim yapan site. japoncaniz varsa burdan http://www.rakuten.co.jp/ yoksa surdan http://www.rakuten.com/
 • kobokitap okuyucusunun da sahibi olan , buralarda çok pahalı olan saat gibi bazı japon mallarını yarı fiyatına hattaebaydan bile bayağı ucuza getirtebileceğiniz site onun dışında diğer şeyler aynı sayılır, işin tuhaf tarafı ikisindede satıcılar japonya menşeili gözüküyor, bol miktarda osakalı satıcı mevcut sanırım tokyodan daha ucuz bir şehir.fiyatları otomatik olarak tl görme şansınız varki tl/yen oranı sabit iken doların dalgalanması pekde umrunuzda olmuyor diğer bi deyişle ülkemize has dolar kurundaki acayip değişikler ebaya göre burda biraz daha az hissediliyor, yen cinsinden fiyat sabit.en azında kredi kartı eksterinde şu kadar yen karşılığı tl görmek dolara tapılan şu dünyada bünyeyi tuhaf hissettiriyor.

  sitenin her tarafından ingilizce versiyonunda bile japonca fışkırıyor ama sizi alakadar eden parasal noktalar muntazam ingilizce öde geç yani.uluslararası satışlarda önce malı sepete atıp satın alma talebinde bulunuyorsunuz ,size mal bedeli, varsa paypal komisyonu ve kargo bedelini detaylı bir şekilde açıklayan mail geliyor , sizde buna istinaden ödemeyi yapıyorsunuz.japan post ile gönderen satıcıdan ürün alırsanız ptt kargo ile geliyor , üstelik aps* fiyatı çok makul , dhl, ups falan bulaşmıyorsunuz.istanbul içi evrak bile 4-5tl ye giderken 10-15tl ye japonyadan aps ile ufak bir koli türkiyedeki gümrük işlemleri dahil 7 günde(5+2) teslim ediliyorsa bu bir başarıdır.

  işin kötü tarafı bu japonlar çok namuslu adamlar fiyat neyse onu yazıyorlar haliyle yasal sınırı geçtiyse mecburen gümrük ödemek zorunda kalıyorsunuz.her şey kayıtlı kuyutlu olduğundan ve yasal olarak sıkıntılı bir ürün getirtmediyseniz ptt ayağınıza kadar getirip gümrük bedelini alıyor, gümrükleme adına özel kargolarla ne rezaletler çekildiğini bu tarz siteleri kullananlar iyi bilir.
 • 3 yıldır alışveriş yapıyorum, türkiye'deki sitelerden daha hızlı mal gönderiyorlar. 1-2 gün gecikme olursa, özür maili atıyorlar, bir de hemen parayı çekmiyorlar ürünün belli bir miktarını ön provizyon alarak bloke ediyorlar, ürünü postaya verdikten sonra ise ön provizyonu iptal edip asıl tutarı çekiyorlar.

  örneğin:
  - ürün 5000 yen+kargo 1500 yen+paket, sigorta vs. 500 yen
  - 21 nisan sipariş tarihi --- yaklaşık 3000 yen ön provizyon
  - 25 nisan postaya veriliş --- kredi kartına yansıma --- kayıtlı posta olduğu için ürün nerede görülebiliyor.
  - 29 nisan istanbul gümrük çıkış

  "deathline"ın belirttiği gibi ürün ve fiyatı neyse paketin üstünde aynen yazıyor,
 • "artık global hizmet de veriyoruz" diye uyarı veren site. globalli falan bir hizmet açmışlar.

  http://global.rakuten.com/…id=gs_global_search_logo