şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dünya ralli şampiyonası (wrc) takvimine 7 yıl sonra tekrar alınmış rallidir. 13-16 eylül tarihleri arasında akyaka-datça-marmaris arasında yapılacak ralli, polonya rallisi yerine bu sene wrc kapsamına alındı. organizasyon türkiye otomobil sporları federasyonu (tosfed) tarafından yapılıyor. 22 ayrı ülkeden 68 otomobil ve toplam 136 sporcu mücadele ediyor ve 800'den fazla kişi organizasyonda görev alıyor.

  rallyturkey.com
 • yıllardır kaymak gibi toprak etaplarda gazlayan fabrika pilotlarına tekrardan rallinin nasıl bir spor olduğunu hatırlatan yarıştır.
  efsane michele mouton yarış hazırlanırken etapları çok sevmiştir ve demiştir ki yarışçılar ve takımlar akıllarını kullansınlar.
  ve dediği gibi de oldu.
  başında tommi makinen gibi bir efsane olan toyota bekle ve gör yapıp maksimum atak yapmazken, birbirlerini yemek için çıldıran ford hyundai ve citroen zorlu etaplarda tek tek kırılıp döküldüler.
  etaplar hakikaten çok kırıcıydı ama bir o kadar da keyifli bir yarış oldu.
  muhtemelen son bir kaç yıldır da monotonlaşan wrcde bir anda ratingleri alt üst eden bir yarış oldu.
  gel gelelim yarışın sonuna.
  yine tayyip geldi tabii ki.
  tamam günahım kadar sevmesem de gelmesin demiyorum. hele hele uluslararası bir organizasyonda devletin en üst kademesinin katılımı ileriye yönelik artı puan da yazar.
  ama kardeşim powerstage'in sonuna gelme. orası bütün yarış severlerin gelip izlemek istediği, şampanyaların havada uçtuğu podyumdur. hele hele sen varsın diye bir yarış ritüeli olan şampanya savaşının da olmaması ayrıca üzdü beni.
  bak fikir verelim. bir daha gelecekse start seromonisine gelsin.
  eline türk bayrağı alsın birinci arabaya start versin ve çıksın gitsin yarışı yarış severlere bıraksın.