• izmir'de balçova'da bulunan bir oteldir.

bu otelde geçtiğimiz haftalarda düğünüm olduğundan kral dairesi ve misafirler için 15 adet oda kiraladım.

satış aşamasında her şey çok güzeldi, fakat konaklama ve hizmet konusunda şiddetle uzak durulması gereken bir otel bence.

oda servisi veya belboy hizmeti yok. bunun konseptleri gereği olduğunu söylüyorlar, fakat biz 15 oda ve kral dairesini kiralarken bize böyle bir bilgi verilmedi. bu bilgiyi oda servisi istediğimizde azarlanarak öğrendik.

resepsiyon neredeyse tüm misafirlerimize sorun çıkardı, saat 14:00'de olan check-in saatinden bile sonra odaların hazır olmadığı söylendi, rezil olduk misafirlerimize. kral dairesinin kapısı için verilen anahtar için 3 kez 20 kat çıkıp inmek sorunda kaldım, bir özür bile dilenmedi.

hepsini geçtim, odada düğün için ayrılmadan önce bıraktığımız yarım şişe parfüm yok oldu. bir otelde olmaması gereken sanırım tek şey hırsızlık. bize oda kamera kayıtlarına bakıldığı ve temizlik personelinin elinde şişe olmadığı sanki maytap geçercesine iletildi. hayır hadi tatmin edici cevap vermediniz, bari salak yerine koymayın, parfümü alan adamın elinde tutarak odadan çıkacağını öngörmüşler, belki de onların acizliği günahlarını da almayalım.

bütün bunları da yazmadan önce defalarca mail atmamıza rağmen bize tatmin edici bir cevap bir yana, ilgisiz geçiştirici cevaplar verildi, demek ki her şey odaları satıp konakladıktan sonra bitiyor.

dolayısıyla balçova'da o gördüğünüz endamlı otel aslında müşterilerine aynı endamı sunamıyor, hırsızlık, pişkinlik, ilgisizlik bolca var.

düğün günümdeki tek pişmanlığım olan bu oteli rahmetle anıyorum.
  • otel odamızdaki kişisel eşyamızı kaybeden, günler sonra "bulamadık, kusura bakmayın" diye pişkince arayan, "sizi ifşa ederim" deyince eşyayı bulup gönderen, üstüne bir de kargo ücreti öteyen oteldir.

yani kendimize ait eşya bu otelde otel görevlilerinin ihmali sonucu kayboldu ve biz almak için 40 lira kargo parası ödedik.

hikayenin uzun versiyonunu okumak isteyenler için: (bkz: ramada encore'un eşyamızı kaybetmesi rezaleti)
  • izmir'de bulunan oteldir. yazılanların aksine her gittiğimde keyifli ve ilgili karşılandığım oteldir. bu zamana kadar herhangi bir sorun veya kötü tecrübe yaşamadım, buradan kendilerine teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap