şükela:  tümü | bugün
  • bir yazar. hoşgelmiş. (gerçi bu başkasının işiydi ama)
  • yazdığı birbirinden şık entryler sayesinde dikkatimi çeken efsane yazar.
  • sorduğum sorulara verdiği itinalı cevap ve bilgilerle beni kendisine hayran bırakan yazar. okul ve bölümle ilgili bilgi vermekle kalmayıp, şartlarınızı sıraladığınızda "ben olsam şunu yapardım" tarzında tecrübe etmeden bilemeyeceğiniz öneriler de sunarak büyük hayra geçiyor.

(bkz: #29447993)
  • iade-i ziyaret babinda, ne tarz biri oldugunu biraz detaylandirayim:

- acik net akpli * * * *
    - ama akpli oldugunu soylemeye utaniyor, ortamlarda apolitik takiliyor *

- vatanini belli ki cok seviyor, savaskan bir millet olmakla gurur duyuyor *
    - ama sirf askerden kacmak icin yalan bi doktoraya baslamis * ve tabi bedelli bekliyor *

ulkenin ete kemige burunmus hali.
  • once kufurlu tespitlerle basligimin altinda salyalarini akitan sonra yonetim tarafindan zorla kufurleri sildirilen bir yazar tarafindan yapilan anlamsiz tespitlere cevap vermek zorunda kalmam beni kahrediyor ama iste adamin eline klavye vermisler, en ufak bir zeka kirintisi gostermeden sagda solda yazabiliyor.

neyse ki suclayabilecegi bir seyler aramak icin yazdiklarimi baya bir okumus. en azindan bir seyler kapmistir bu surecte.

akp'li diye sucladigi entrylerimin akp'yi ovmekten cok ulkenin gerceklerini gormek ve bu gercekler uzerinden tespit yapmaktan baska bir sey olmadigini gorememesini gayet iyi anliyorum zira dedigim gibi sahip oldugu tek sey klavyesi.

akp'yi ovmekle itham edildigim entrylere ve gunumuzdeki duruma baktiginda ne kadar dogru tespitler yaptigimi, secim sonuclarini, chp'nin bugunku durumunu bile kisa entrylerle ne guzel ozetledigimi gayet guzel gorebilirdi aslinda. sonucta hep hakli cikmisim.

"vatanini cok seviyor ama askerlikten kacmak icin doktoraya baslamis."

keske askerlik yapmakla vatanini sevmek arasindaki bagi da bir anlatsaydin? bu suclamasindan kendisinin ulke icin yaptigi tek faydali seyin askerlik oldugu sonucuna varilabilir zira ona gore askerlik yapmak istemeyen hic kimse vatanini sevmiyordur. bu da bir nevi asagilik ve sucluluk psikolojisi olsa gerek. insanin yapabildigi tek sey askerlik olunca genelde boyle oluyor.

(bkz: #74111390)
    ulkenin ete kemige burunmus hali.