şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir yazar. hoşgelmiş. (gerçi bu başkasının işiydi ama)
  • yazdığı birbirinden şık entryler sayesinde dikkatimi çeken efsane yazar.
  • sorduğum sorulara verdiği itinalı cevap ve bilgilerle beni kendisine hayran bırakan yazar. okul ve bölümle ilgili bilgi vermekle kalmayıp, şartlarınızı sıraladığınızda "ben olsam şunu yapardım" tarzında tecrübe etmeden bilemeyeceğiniz öneriler de sunarak büyük hayra geçiyor.

(bkz: #29447993)
  • iade-i ziyaret babinda, ne tarz biri oldugunu biraz detaylandirayim:

- acik net akpli * * * *
    - ama akpli oldugunu soylemeye utaniyor, ortamlarda apolitik takiliyor *

- vatanini belli ki cok seviyor, savaskan bir millet olmakla gurur duyuyor *
    - ama sirf askerden kacmak icin yalan bi doktoraya baslamis * ve tabi bedelli bekliyor *

ulkenin ete kemige burunmus hali.
  • once kufurlu tespitlerle basligimin altinda salyalarini akitan sonra yonetim tarafindan zorla kufurleri sildirilen bir yazar tarafindan yapilan anlamsiz tespitlere cevap vermek zorunda kalmam beni kahrediyor ama iste adamin eline klavye vermisler, en ufak bir zeka kirintisi gostermeden sagda solda yazabiliyor.

neyse ki suclayabilecegi bir seyler aramak icin yazdiklarimi baya bir okumus. en azindan bir seyler kapmistir bu surecte.

akp'li diye sucladigi entrylerimin akp'yi ovmekten cok ulkenin gerceklerini gormek ve bu gercekler uzerinden tespit yapmaktan baska bir sey olmadigini gorememesini gayet iyi anliyorum zira dedigim gibi sahip oldugu tek sey klavyesi.

akp'yi ovmekle itham edildigim entrylere ve gunumuzdeki duruma baktiginda ne kadar dogru tespitler yaptigimi, secim sonuclarini, chp'nin bugunku durumunu bile kisa entrylerle ne guzel ozetledigimi gayet guzel gorebilirdi aslinda. sonucta hep hakli cikmisim.

"vatanini cok seviyor ama askerlikten kacmak icin doktoraya baslamis."

keske askerlik yapmakla vatanini sevmek arasindaki bagi da bir anlatsaydin? bu suclamasindan kendisinin ulke icin yaptigi tek faydali seyin askerlik oldugu sonucuna varilabilir zira ona gore askerlik yapmak istemeyen hic kimse vatanini sevmiyordur. bu da bir nevi asagilik ve sucluluk psikolojisi olsa gerek. insanin yapabildigi tek sey askerlik olunca genelde boyle oluyor.

(bkz: #74111390)
    ulkenin ete kemige burunmus hali.
  • nick altı sıçanlarda bugün.

bedelli askerlikte yurt dışında olduğu için yol iznini sormuş, dedim ki zaten kalıcıysan dövizle askerlik var, yok değilsen ülkedeki ikametin neyse odur. düşünsene ben de tokyoya gezmeye gittim 3 aylığına ne olacak bana 21 günlük askerlik süresi içinden "al gülüm sana 15 gün otobüsle anca gelirsin yol izni" mi diyecekler? salaklığa tahammülüm olmadığı için mesaj attım.

hadi nickaltıma sıçmasını gerektiren yazıya bakalım; (kendiminkileri gösteriyorum şünkü bu herifin yaptığı bir suç. sonradan silmiş olsa da, özel mesaj ifşa edilemez.)

https://prnt.sc/kotf3b

alındığı şey buna "aptal" iması yapmam ama direkt aptal da dememiş olmam. alınmış güzelim ): evet iğneli mesaj atarım, salağa salak olduğunu hissettirmeyi severim bu beni cahil falan yapmaz.

beni kime neye şikayet ediyorsun? özel mesaj falan atmayın bu çıt kırıldıma, babasına falan söyler "bana niye öylee diyosssusuuun, al sana nick altı karalamacaa dıkşın dıkşın" yapar, özel mesajların ifşasının suç olduğunu bilmez. onu da değiştirip yazar.

amaç ne? buradan kaldıracağım kızlar görüp de "aa ne pis bir çocuk konuşmayalım" mı der? karmam ortada, favoriler ortada. ay çok üzüldüm ya...

https://prnt.sc/kotkzf

bana cahil diyor lan, azılı dinsiz, 15-20 ülke görmüş lgs, öss ales, yds her sınavda ilk 100-500 lerde olan birisine... kara cahil diyor lan, survivor izleyip bir de ekşide entry giren herife bak bana cahil diyor...

(bkz: #27969871)

silerse;

http://prntscr.com/koto5w

"nickaltı yazısını sil lütfen ): " dediğimi sanıyor bir de, bana ceza vermiş gibi "bu sana ders olsun" demiş.

dönme gözünü seveyim.
  • bakaya kaçağı asker kaçağıdır yani yoklama kaçağı,adam gelmiş 30 yaşına diyor bakaya kaçağı değilim! ne zorla götürülmesi!

ne yapacaktı devlet sana?

tamam olum sen biraz daha gez toz gönlün ne zaman askere gelmek isterse o zaman gelirsin mi diyecek?

yani bu bedelli ile alakalı öyle kel alakaya maydanoz sualler geliyor ki yıkılmamak el de değil..

edit; bu konunun ramax adlı yazar ile bir alakası yoktur,başka bir sözlük yazarının avuntusunun alıntısıdır..
  • (bkz: #80803731)

ozel mesajla terbiyesizlik yapanlara haddini bildirmekten zevk alan yazar. sonra burda gelip entry okutur iste sayfa sayfa bir sey bulabilmek icin. ara canim ara o ses turkiye de izliyorum, onlari da paylas ahaha.

hep soylerim yine soyleyeyim, bir insan cahil olabilir, bilmemek degil ogrenmemek ayiptir. ancak bilmedigi konularda artistlik yapip havalanmaya calisanlarin havasini almak da hobimdir iste boyle. sonra adama satir satir gecmis entryleri okuturlar.

adamin cahil oldugu zaten bilgeligi "azılı dinsiz, 15-20 ülke görmüş lgs, öss ales, yds her sınavda ilk 100-500 lerde olan birisi" diye tanimlamasindan belli. daha ne denir ki.

sana benden acik cek dostum. tum ozel mesajlarimi yayimlayabilirsin. senin gibi kanun maddeleri gostererek suclamam seni. ahaha komedi ya adam kanun maddesi gonderip bu yaptigin suc diyor. usenmemis kanunu bulmus tehidt etmek icin. altina sicti bari ortalik bok kokmasin diye ugrasiyor.

sen once dovizli askerlikle bedelli askerligin farkini ogren,
    3 yilini doldurmayanlarin dovizli askerlikten faydalanamayacagini ogren,
    bedelli askerlik yasasinin 40 yildir degismeyen sabit bir yasa olmadigini ogren,
    daha 6-7 sene once dovizli askerlige de 28 gun temel egitimin zorunlu oldugunu ogren.

ogrendin gerci. dun kafana vura vura ogrettim. hadi yallah simdi, ulke ulke gezip dinsizliginle ovunmeye devam et. gittigin yerlerde de oss puanini gosterirsin.

https://eksiup.com/6a3be3c2b64
    https://eksiup.com/5ab4e3bef94