şükela:  tümü | bugün
 • hali hazırdaki emniyet istihbarat daire başkanı.
 • hrant dink cinayetinin hazırlandığı dönemde trabzon il emniyet müdürlüğü görevini yürüten ve erhan tuncel'i istihdam eden kişi. trajikomik bir şekilde ergenekon operasyonu'nun da tepesinde. haberi yapan birgün gazetesi, kirli elden temiz eller çıkar mı? diye sormuş. dink'in ölümüne adeta göz yuman, büyük bir ihmali bulunan bir adamla acaba daha ileri gidilebilir mi?
 • "mc donalds'ın bombalandığı gün yasin eve geldi. üzerinde kan izi ya da elbisesinde yırtılma parçalanma yoktu. daha sonra gazeteden öğrendiğim kadarıyla erhan tuncel'in evinde kanlı pantolonunu değiştirdiğini öğrendim. ramazan akyürek'in erhan'a sen o pantolonu kaybet, sana bir şey olmayacak dediğini öğrendim" yasin hayal'in babası bahattin hayal.

  http://www.habervaktim.com/…staneye_kaldirildi.html
 • "... türkiye cumhuriyeti onursal başsavcısı sabih kanadoğlu'nu teknik dinlemeye alan yargı kararı internette var. açıp bakabilirsiniz.
  yargı, ergenekon için "terör örgütü" demiyor. ya ne diyor?.
  "emniyet genel müdürlüğünün nitelemesine göre terör örgütü ergenekon.."
  yani..
  ergenekon'u "terör örgütü" ilan eden yargı değil.. emniyet genel müdürlüğü..
  kim yapmış bu nitelemeyi peki..
  "emniyet genel müdürlüğü istihbarat daire başkanı ramazan akyürek.." peki ergenekon'a "terör örgütü" diyen ramazan akyürek kim?.
  trabzon emniyet müdürü iken içinde çocukların da olduğu mcdonalds'ı bombalayan yasin hayal'in suçunun terörle ilgili olmadığına karar veren ve onu bu suçla mahkemeye sevketmeyen polis şefi..
  ramazan akyürek o zaman görevini yapsa ve yasin hayal ve çetesinin peşine ciddi ciddi düşseydi bugün hrant dink belki de hayatta olacaktı.
  çocukların üzerine bomba atan gerçek adamın terörle ilgisi yok, ama daha ne olduğunu kimsenin bilmediği, adı bile rastgele konmuş hayali ergenekon, terör örgütü, akyürek'e göre..
  dahası.. ramazan akyürek'in trabzon fiyaskosuna rağmen emniyette yükselmesi, hem de bu müthiş istihbarat skandalına imza atan adamın alay eder gibi "genel müdürlük istihbarat daire başkanlığına getirilmesi" açık olan karısının ani bir kararla kapanması ve çarşafa bürünmesiyle başlıyor, bir tesadüf..
  dahası..
  su yayınlarından çıkan fethullah'ın copları diye bir kitap var. yazarı zübeyir kındıra.. eski polis, yeni gazeteci.. orada da adı geçiyor akyürek'in..
  bu kitabı buldurun.. okuyun.. daha sonra da emniyet genel müdürlüğüne sorun..
  bugün bu ülkede görevli emniyet müdürü sayısı kaçtır?. bunların kaçı polis akademisi mezunudur, kaçı din kökenli okullardan gelmiştir?"

  hıncal uluç - http://www.sabah.com.tr/…f4f61876f9ea5b0b64113.html
 • bir zamanların trabzon emniyet müdürü şimdiki emniyet istihbarat daire başkanı. yükselmesinin sebebinin ne olduğunu aramak için uzaklara gitmeye gerek yok. 2001 yılında siciline irticai faaliyetlerden dolayı "dikkat edilmelidir" şeklinde not düşülmüş olması çok şeyi açıklıyor. emniyet içindeki fethullahçı oluşumun ki bu oluşumun, tüm emniyetin %70'ini işgal ettiği söyleniyor bir numaralı adamı.
 • istanbul istihbarat şube müdürü ali fuat yılmazer ile birlikte hakkında hrant dink cinayeti ile ilgili olarak "görevi ihmal" iddiasıyla inceleme yapılmasının yolu açılan emniyet istihbarat daire başkanı.
 • 2004- temmuz ayinda, trabzonspor'un skonto riga ile yaptigi futbol maci dolayisi ile riga'ya gelmisti ve kendisi ile beraberindeki diger v.i.p konuklara *** bir gun rehberlik yapip sehri gezdirmistim.
  o gunden aklimda kendisiyle ilgili kalan, benimle sohbet etmeyen tek konuk olmasiydi. yani tamam, ben gittim sordum, sorularima cevap verdi ama sadece sorularima cevap verdi. "nasilsiniz bu sabah?" diyordum mesela "iyiyim, tesekkurler" diyordu. "hava da sansinizdan bugun pek guzel, belki ogleden sonra 1-2 saat kadar yagmur yagar ama gunes acar sonra."* dedim "cok iyi" dedi sadece. demem odur ki sohbetin devami gel(e)memisti bir turlu, sanirim bana da iyice gicik olmustu, sorup durdugum, durmadan anlattigim icin.

  durup bakiyorum, az konusan ve kibar bir insan izlenimi birakmis bende. agzini acip riga'nin guzellikleri ile meshur kizlarina bir kez bile donup bakmamisti, ve ikram edilen sigarayi "birakmaya calisiyorum" diyerek icmemisti ve bu karari 11 sene once verdigini ogrenince tum grubu guldurmustu. bu bilgi isminden sonraki tek bilgim zaten kendisi hakkinda.
  hakkinda tek bildigim, kendisi hakkinda anlatacak hicbir seyimin olmamasi.

  ilgisiz edit;
  mac 1-1 berabere bitti.
 • görevden alınmış, yerine hüseyin namal atanmış.
 • kısa özgeçmişi:

  "ramazan akyürek, tbmm şemdinli olaylarını araştırma komisyonu’na verdiği ifadelerin ardından görevden alınan emniyet genel müdürlüğü istihbarat daire başkanı sabri uzun’un yerine emniyet teşkilatı istihbaratının başına getirildi

  emniyet genel müdürlüğü istihbarat daire başkanı ramazan akyürek, trabzon emniyet müdürü olduğu dönemde, tayad'lılara linç girişimi, trabzonsporlu futbolcuların ev ve araçlarının kurşunlanması, rahip andrea santoro cinayeti gerçekleşti.

  akyürek'in istihbarat daire başkanlığı döneminde ise hrant dink suikasti gerçekleşti. dink suikastının planlayıcısı olduğu iddia edilen erhan tuncel'in, akyürek'in trabzon müdürü olduğu dönemde polis muhbiri olduğu belirlendi. akyürek hakkında açılan soruşturmada aklandı."

  (http://www.hurriyet.com.tr/…em/12708715.asp?gid=229)
 • ikinci ergenekon davası'nın 29'uncu oturumda ifade veren tutuklu sanık istanbul organize suçlarla mücadele şubesi eski başkanı adil serdar saçanın ifadesinde, komiser yardımcısı olarak gelip polis kolejinde fethullahçı yapılanmayı başlatan kişilerden biri olarak tanımlanan kişi.

  http://www.radikal.com.tr/…11.01.2010&categoryid=77