şükela:  tümü | bugün
 • mübarek ramazan ayında aydın şehir merkezine sahalar ve tribünler kurularak halka sunulan voleybol organizasyonu. plaj voleybolu turnuvası

  ramazan ayının bereketinin üstümüzde, imanının ise gönlümüzde olması gerektiği şu aylarda belediye hesabından 30 ülkeden 100'lerce sporcunun katılacağının ilan edildiği videolar paylaşılıyor. bir kere de iftar etkinliği veya müslümanlara yönelik bir paylaşım göremezsiniz bu çok laik belediyelerimizden.

  %99'unun müslüman olduğu bir ülkede geldiğimiz durum içler acısıdır. hayır zaten size oruç tutun diyen yok sokakta veya restaurantta istediğiniz gibi yemeklerinizi yiyebiliyorsunuz. ama bir de bunun üstüne insanlar gözünün içine çıplaklığı sokup nasıl işlediğiniz günahlar karşılığı cehennemde hesap vermekten korkmuyorsunuz ben ona şaşarım.

  edit: özlem çerçioğlunun kaçıncı dinden uzaklaştırma hareketi olacak bu? geçen sene de ramazanda aynısını yapmışlar. yok kadın mehteran takımı falan. rezalet!
 • aydinliyim. ramazan diye ilan ettiğiniz ayda herkesi kendiniz gibi beyninde 0 glukoz bırakmaya mecbur bırakıp gün boyu yatıramayacağınızı, her sene 1 ayın verimsizleşmeye harcattiramayacaginizi bi türlü anlamadınız.
  hayat devam ediyor sevgili oruçlu kardesim.

  tanım: rezalet olmayan durumdur.
 • yobaz yorumu.
  plaj voleybolu oynayanları seksi buluyorsan sorun sende bence.
 • burada sorun olan nedir tam olarak anlamadım. cehape oruç tutan aydınlı kişileri seçip silah zoruyla maçlara mı götürüyor?
 • ilgini çekmiyorsa, orucunu zorlayacak kadar abazaysan gitme kardeşim...

  bu neyin tatavası?
 • irade imtihanını veremeyenleri bu başlık altında topluyoruz.

  herkes kendi işine, önüne baksa olmuyor değil mi?
  olmuyor.
 • siz kendinizi nasıl tanımlarsınız bilmem ama ben kendimi bir cumhuriyet çocuğu olarak tanımladığım için ve bu organizasyonun tarihi 19 mayıs yani gençlik ve spor bayramına denk geldiği için ramazan ayıyla ilgisini bulamadığım organizasyondur.

  eğer çok rahatsız oluyorsa bu ülke ulemaları ve onların yandaşları, hicri takvime göre her sene öne çekilmesi gerekip hep 23 nisanlara denk gelen kutlu doğum haftası gibi bir çözüm bulabilirler ramazan ayına ve böylelikle 19 mayıslara denk gelmemiş ve yobaz zihniyetin saldırısına uğramamış olur bu şekildeki spor organizasyonları.
 • rezalet tanımı doğru organizasyondur.

  ramazan ayında müslüman bir ülkedeyiz ama oruçlu insanlar bu etkinliğe katlanmak zorunda bırakılacaklar öyle mi? gidip az ötede yapın ya da yazarın söylediği gibi ramazan etkinliklerine de ağırlık verin kardeşim. laiklik öyle değil böyle olur.

  (bkz: ramazan geceleri)
 • engelle
  başlıklarını engelle