• ıntercity yönetim kurulu başkanı (bkz: vural ak)'ın 2021 f1 takviminde vietnam'dan boşalan 25 nisan tarihinde (bkz: türkiye gp)'nin yapılabileceği iddiaları üzerine verdiği cevaptır.

açıklamanın tamamı şöyle: "müslüman ülkelerinde ramazan ayında yarış düzenlenmez çünkü taraftarlar oruç tutarken yarışlara gitmezler. ramazan ayına yarış koymayız."

kaynak
  • şakadır heralde.
  • türkiye cumhuriyeti müslüman bir ülke değildir, inanmayan anayasayı açıp bakabilir.

şu ülkenin gelişimine, geleceğine, eğlencesine, kısacası mutluluğuna taş koymayın artık rica ediyorum.

kafamızı şişirdiniz zırvalarınızla.
  • birisi ne olur bu saka desin. sakasi bile kotu ama yine de sakaysa eger kotu saka der gecer gideriz.

yahu, ramazanda futbol maclari oynaniyor, basketbol maclari oynaniyor, turkiye rallisi kosuluyor, insanlar ise gidiyor geliyor, okula gidiyor, sinava giriyor, sinemaya gidiyor, tiyatroya gidiyor...hayat devam ediyor bu ne sacma ne izansiz bir aciklamadir.

oruc tutunca insanlar evden disari cikmiyor mu zannediyor bu zat. oldu olacak ulkeyi kapatalim ramazanda.
  • küçükken okuduğum gazetelerde arap ülkeleri liderlerinin din üzerine ilginç söylemleri yer alırdı. mesela bu haberlerden birinde arap liderin teki; "koca, eşi öldüğü andan bir zamana dek onun cesediyle ilişkiye girebilir. bu günah değildir" demiş.

okurken yuh ! çüş ! derdim. bunlar nasıl ülke böyle ! şimdi biz aynısı olduk.
  • "tek seferlik yarış için çalışmıyoruz. bu kadar emeği tek bir yarış için vermedik."

diyen tip herhalde ramazanın her sene aynı aya / günlere denk gelmediğini bilecek kadar beyne sahiptir di mi.

millet gelir de beyefendinin yarışta görmek istediği devlet erkanı (!) gelmez. derdi odur muhtemelen.

zannedersin ki halk maratonu planlanmış ramazan da. bahaneye bak.
  • vettel*'in beğendiği açıklama. mazallah açken spin falan atar.

(bkz: sebastian vettel)

yalnız adam bu kadar kötü pilot değildir herhalde. yani olmaması lazım.
  • eee ramazan ayında futbol, basketbol, voleybol gibi spor müsabakaları oynanmıyor mu? o maçlara seyirciler gitmiyor mu? gidenler oruç tutmuyor mu?

saçma sapan bir demeç. hem de aşırı saçma.
  • türkiye cumhuriyeti, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir.

oruç tutup tutmamakta herkes özgürdür. isteyen oruç tuttuğu halde yarışa da gidebilir. yahu size mi kaldı insanların inançları?

eminim kendisi 2 rekat namaz kılmasını bile bilmiyordur ama islamcı hükümete nasıl yaranacağım diye kendini parçalıyor. en çok da bu tiplere ayar oluyorum.
hesabın var mı? giriş yap