şükela:  tümü | bugün
 • ramazan bitiminde apartman apartman dandırandan diye dolasir verdiginis parayi begenene kadar kafanizi zikmekten geri kalmazlar
  artik calar saat var iste gidin baska yerde calin davullarinizi
 • zoraki meslek yaratmis insanlar. kimsenin boyle bir beklentisi olmadigi halde gecenin bi koru beyninize sokmak istercesine davula vuran nerden uc kurus koparsam kar insanlari. esas meslekleri de muhtemelen trafigin yogun oldugu bolgelerde arabanin zorla camini silmek gibi benzer soygunculuklardir. hal boyleyken "aabi onlarinki de ekmek parasi.." "onlar proleter, isci hede.." diyenlere once bilimum fabrikalarda gunde 18 saat haftada 7 gun calisan iscileri gosterip daha sonra essek sudan gelinceye kadar dovup ondort gun davul icinde bekletesim gelir.
 • bildigi tek ritimle ve birkac maniyle kapi kapi dolasan gece sansari
 • (bkz: gecici is)
 • elindeki davulu kafasına geçiresim gelen adamlar...
  gecenin bi köründe caanım sessizliği bozarak insanın ödünü bokuna karıştıran * psikopatlar.istemiyom kardeşim uyanmak.ne die zorla uyandırıyosun ki?oruç tutan da saat kursun kalksın.davulun sesini duyan araba alarmları da viyaklamaya başlıyo sayelerinde.
  (bkz: çok sinirlendim bak)
 • dün gece ramazanın başladığını unutmam nedeniyle "euğahh nooluyo öeaağmuna goyyimh" diyerekten uyanmama neden olan kişi.
 • bostancidaki cilgin davulcu sabahin bi vakti "havai fi$ek gosterisi mi var amina koyim noluyo" seklinde uykudan uyanmama neden olmustur. lan bi davuldan bu ses nasi cikar?
 • caab simitcilerdeki gibi bu i$te de mafya var mıdır diye dusunduren meslek grubu..eger varsa gecenin bi vakti davul yerine topuguna iki tane sıkılmı$ davulcu nidalarıyla da uyanabiliriz...
 • dün gece hayatımda duyduğum en arızalı ve gürültülü şekilde sanatını icra etmek suretiyle, normalde dibimde top patlasa bile uyanması imkansız olan beni korku içinde uyandıran hasta ruhlu şahıs ve iş arkadaşlarına verilen genel ad, tırstım bi an, kabus görüyorum ya da deprem falan oluyo sandım, sonra adam öldürme hayalleri kurarak tekrar uyudum, 1 ay boyunca aynı şekilde çalıcaksa işimiz var.
 • korku objesi olarak ramazan davulcusu

  turkiyede orneklerine pek rastlayamadigimiz korku filmleri icin en etkili malzeme olacagi kanisindayim . ramazan ayi , musluman bir ulke , sehrin buyuk kismi uyuyor , bir kismi sahur hazirligi icerisinde , karanlik istanbul sokaklari ve elinde davulu gecenin karanligini "dooaaankkk!!! dooooaank!!!" sesleri ile yirtarken seri cinayetlerin habercisi ramazan davulcusu... cok turk ve bir o kadar da etige aykiri. kulturumuzu kullanmali , yararlanmali ve degerini bilmeliyiz. palyacolari , rahipleri , bahcivanlari ile kaliplasmis amerikan gerilim filmleri uzerine turkiye korku-gerilim sinemasina yeni bir soluk kazandirabilir kanaatindeyim. daha niceleri olmasina karsin oncelikle muezzinlerimize , bisikletli tamirci muslukcularimiza ve ozellikle ramazan davulcularimiza sahip cikalim!!!
hesabın var mı? giriş yap